Pracowite 24 godziny szczecineckich strażaków

  • KW
  • 2015-07-22 07:59:39
Pracowite 24 godziny szczecineckich strażaków
  • Foto: TV Gawex

Ostatnie 24 godziny były pracowite dla mundurowych z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku.

Wczoraj, 21 lipca o godzinie 9:08 szczecineccy strażacy otrzymali zgłoszenie o szerszeniach, które zadomowiły się na budynku Zakładu Opiekuńczo-Pięlegnacyjnego Patronka przy ulicy Lelewela w Szczecinku. Działania strażaków polegały na usunięciu tych owadów. 

Także wczoraj, przed godziną 13:00 dostaliśmy wezwanie na ulicę Kołobrzeską, gdzie 56-letnia kobieta wzywała pomocy. Strażacy weszli przez okno do jej mieszkania, gdzie leżała ona na podłodze. Kobiecie została udzielona pomoc medyczna, ponieważ miała uszkodzony podbródek. Na miejscu pojawiło się także pogotowie - powiedział nam Ireneusz Jarosz, dyżurny PSP Szczecinek. 

Godzina 21:03 to wezwanie do miejscowości Skotniki, gdzie mężczyzna groził popełnieniem samobójstwa. Po dojeździe na miejsce, strażacy nie byli już potrzebni, ponieważ sytuacja została opanowana przez policję - poinformował nas I. Jarosz, dyżurny PSP. 

Natomiast około godziny 22:00 dyżurny otrzymał informację, że na terenie budowy przy ulicy Pilskiej mężczyzna znalazł fiolki z nieznaną substancją w środku. Jedna z nich uległa zniszczeniu i płyn, który się w niej znajdował wylał się na mężczyznę. Udał się on natychmiast do szpitala. Na szczęście nie stwierdzono żadnych obrażeń u niego. Dzisiaj o sprawie został poinformowany Urząd Miasta, który podejmie dalsze kroki wyjaśniające, co znajduje się we fiolkach. 

Ostatnie zdarzenie minionej doby to usuwanie plamy oleju na drodze krajowej nr 11 w kierunku Koszalina. Szczecineccy strażacy dostali zgłoszenie o godzinie 00:23. Olej wylał się z samochodu, ponieważ doszło do zderzenia pojazdu z dzikiem. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: