Rajd samochodowy i wyścigi jachtów kabinowych w Czaplinku, czyli Dni Czaplinka

  • KW
  • 2015-07-20 14:54:56
Rajd samochodowy i wyścigi jachtów kabinowych w Czaplinku, czyli Dni Czaplinka
  • Foto: TV Gawex

Za nami Dni Czaplinka. Przez trzy dni mieszkańcy i turyści nie mogli się nudzić, bowiem przygotowano dla nich bardzo obszerny program atrakcji. Nie zabrakło koncertów, wyścigów jachtów kabinowych na jeziorze Drawsko, a także rajdu turystycznego, czy jarmarków.

Czaplinecki Rajd Turystyczny o puchar Burmistrza Czaplinka Adama Kośmidra to rajd samochodowy zorganizowany w ramach Dni Czaplinka już po rzaz III. Impreza ta cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą  nietuzinkowego pomysłu, gościnności włodarzy i mieszkańców miasta oraz niezaprzeczalnych uroków okolicy. W tym roku na starcie stanęły 43 zabytkowe samochody. Trasa rajdu rozpoczęła się i zakończyła w Czaplinku, a rajd przebiegał przez tereny gminy Czaplinek i  Bornego Sulinowa. Czaplinecki Rajd Turystyczny jest imprezą rodzinną, integracyjną, ogólnodostępną - otwartą dla wszystkich sympatyków motoryzacji i organizowaną latem, ku uciesze licznie przebywających w tym czasie w Czaplinku turystów, jak i mieszkańców miasta.

Podczas Dni Czaplinka na jeziorze Drawsko odbyły się także Wyścigi Jachtów Kabinowych w ramach eliminacji do Pucharu Polski. Zawodnicy od rana pływali po jeziorze, poznając ten wielki akwen dokładnie, aby jak najlepiej wypaść podczas regat. A było z kim i o co walczyć, bo do Czaplinka zjechało ponad 30 miłośników żeglarstwa jachtowego z całej Polski. Impreza, z pozoru i z daleka spokojna, na środku jeziora jest prawdziwą walką i pełnym emocji wyzwaniem, nawet dla doświadczonych żeglarzy. 

Bardzo ważnym momentem podczas Dni Czaplinka było z pewnością poświęcenie nowej łodzi ratowniczej, o którą wzbogacił się WOPR Czaplinek. Członkowie WOPR nie kryli radości z nowego sprzętu, a po symbolicznym oblaniu łodzi szampanem, zebrani wyruszyli na pierwszy rejs po jeziorze. 

Święto miasta i wszystkie wydarzenia zaplanowano w różnych lokalizacjach: na Rynku Miejskim, w Amfiteatrze, na Plaży Miejskiej nad jeziorem Drawsko, w sali widowiskowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury, a także w Pałacu w Siemczynie oraz w OW Kusy Dwór. Najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę - otwarty turniej plażowej piłki siatkowej, otwarty turniej steel darta, festiwal piosenki biesiadnej, jarmarki, pokazy artystyczne, konkursy, czy stoiska z regionalnymi smakołykami - każdy w Czaplinku znalazł coś dla siebie. Chętni mogli także, w specjalnym autobusie, oddać krew, która jest szczególnie w okresie wakacyjnym jeszcze bardziej potrzebna. Nie zawiedli również strażacy z OSP Czaplinek, którzy zaprezentowali najmłodszym wnętrze wozu strażackiego, strażackie sprzęty, a także oferowali wjazd podnośnikiem oraz przejażdżkę łodzią motorową. Atrakcją wieczoru w Czaplinku był koncert zespołu Strachy na Lachy w czaplineckim Amfiteatrze, który rozpoczął się o godzinie 21:00.  

Relacja z Dni Czaplinka już niebawem na antenie TV GAWEX. Zapraszamy!

GALERIE ZDJĘĆ:

Rajd Turystyczny

Wyścigi Jachtów Kabinowych 

Poświęcenie łodzi ratowniczej WOPR

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

żeglarz 2015-07-20 18:49

W żeglarstwie wyścigi noszą nazwę "regaty" !

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: