Pływający wernisaż fotografii Agaty Lewandowskiej

  • KW
  • 2015-07-20 15:00:51
Pływający wernisaż fotografii Agaty Lewandowskiej
  • Foto: TV Gawex

Pływający wernisaż Agaty Lewandowskiej został przeniesiony z pomostów do sal wystawowych, a to wszystko za sprawą wody, która intensywnie polała się z nieba podczas ostatniego dnia Art Pikniku.

Wstępnie wernisaż miał się odbyć na pokładzie statku spacerowego oraz na pomostach rozmieszczonych dookoła jeziora. Finał zaś zaplanowano na pomoście Mysiej Wyspy. Niestety, ulewny deszcz pokrzyżował plany organizatorów i wystawa przeniosła się do gościnnych wnętrz szczecineckiego Zamku.

Wernisaż uświetniła muzyka na żywo w wykonaniu ormiańczyka, Pana Norika Ninasyana, który przygrywał na instrumencie zwanym duduk, natomiast Pan Sławomir Kula akompaniował mu na gitarze elektrycznej. Gościnnie pojawiła się także utalentowana piosenkarka Aleksandra Gintrowska. 

Agata Lewandowska to 24-letnia mieszkanka Szczecinka. Prace, które były prezentowane w niedzielę podczas wernisażu, wykonane zostały przez Panią Agatę podczas jej podróży po świecie. Jak powiedział nam Rafał Staniszewski, jeden z organizatorów Art Pikniku, wernisaż był elementem towarzyszącym Art Piknikowi i został on sfinansowany całkowicie przez autorkę prac. Trzeba przyznać, że wydarzenie bardzo się udało, a na wystawę fotografii przybyło sporo osób, w tym między innymi Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, artyści - malarze, którzy brali udział w Art Pikniku: Henryk Wańka, Dariusz Miliński oraz Tomasz Sętowski. Pomimo niesprzyjającej pogody, wystawa fotografii udała się, a wnętrza szczecineckiego Zamku i widok z okien na jezioro Trzesiecko idealnie wkomponowały się w klimat dzieł Pani Agaty Lewandowskiej - podsumował Rafał Staniszewski. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Ir@ 2015-09-02 12:57

Byłam na wernisażu Pani Agatki w Sopocie ..... było cudownie . Wszystkiego dobrego dla autorki i dalszej cudownej weny...... Pozdrawiam mieszkańców Szczecinka ..... Sz-k jest mi bliski ...a jak wypiękniał . Jeszcze raz gratuluję Pani Agatko .... i powodzenia w dalszej drodze artystycznej - Ir@

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: