Strażnik Miasta oficjalnie odsłonięty

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-19 14:24:27
Strażnik Miasta oficjalnie odsłonięty
  • Foto: TV Gawex

Strażnik Miasta został dziś entuzjastycznie powitany przez mieszkańców Szczecinka. W niedzielę 19.07 punktualnie o godz 12:00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie Strażnika Miasta, imponującego murala projektu Tomasza Sentowskiego przygotowanego przez grupę artystyczną Dreamers. To kolejna odsłona szczecineckiego Art Pikniku, który od trzech dni odbywa się w naszym mieście.

Dziś to właśnie on -Strażnik Szczecinka dołączy do straży miejskiej i policji strzegących tego miasta. Powiedział burmistrz Jerzy Hardie Douglas podczas oficjalnej ceremonii otwarcia olbrzymiego muralu Strażnika. Podczas ceremonii otwarcia dziękowano serdecznie autorowi i twórcom. Swoimi wrażeniami na temat pracy nad projektem podzieli się także- członkowie grupy grupy „Dreamers” – Mikołaj Sętowski, Tadeusz Kiedrzynek i Marek Laskowsk, którzy podziękowali za entuzjazm dobrą energię wokół projektu i gościnę miasta Szczecinek. Miasta, które jak twierdzą ich zauroczyło. Podziękowania trafiły także do organizatorów Art Pikniku, przedstawicieli SAPiK-u, Rafała Staniszewskiego z PAG - STUDIO, a także do fundatora muralu firmy KRONOSPAN.

Dużo się mówi o firmie Koronospan, dobrze i źle, ale dziś to dzięki tej firmie i jej finansowym wsparciu Szczecinek zyskał Strażnika. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ta firma dalej  będzie wspierać artystyczne inicjatywy w naszym mieście - powiedział burmistrz. Po uroczystym przecięciu wstęgi, która wdzięcznie opadła z tego 3 piętrowego budynku zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli  krótki performance w wykonaniu  szczudlarzy i artystów, po czym wszyscy ruszyli w paradzie przez miasto.

Przypomnijmy Strażnik Miasta  przepiękny muralu zlokalizowany jest na ścianie szczytowej budynku pod Arkadami, na skrzyżowaniu ulic  Wyszyńskiego i 9-tego Maja. Prace nad projektem trwały ponad tydzień, a muralowcy z grupy Dreamers malowali go realizując projekt autora Tomasza Sentowskiego. Mural przedstawiał rycerza zbudowanego z setek kolorowych domów nabudowanych jeden na drugim tak, że całość tworzą one postać Strażnika.

Jest to czwarty mural  tego typu przygotowany przez grupę Dreamers. Jedna z ich prac także autorstwa Tomasza Sentowskiego znajduje się w Chęstochowie. Do końca tego roku mają powstać jeszcze dwa murale autorstwa Tomasza Sentowskiego jeden w Sopocie, a drugi w Miami na Florydzie. Miejmy nadzieję, że od dziś strażnik naprawdę będzie strzegł naszego miasta.

Relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo w TV Gawex i na www.gawex.pl

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

zygmunt 2015-07-19 20:55

Takie akcje zawsze jak najbardziej na tak!

IRO 2015-07-19 23:07

No to Pan burmistrz zaplusował i krono też

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: