Legend od Kazimierz na scenie Art Pikniku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-18 18:16:57
Legend od Kazimierz na scenie Art Pikniku
  • Foto: TV Gawex

Kolejny niezapomniany koncert Art Piknikowy już za nami. Tym razem zagrał wybitny Legend of Kazimierz. Zespół z Krakowa, który inspiruje się muzyką bałkańską, żydowską jak i indyjsko-arabską. Ma też w swoim repertuarze własne kompozycje. Dziś zachwycił swoim wyszukanym brzmieniem Art Piknikową publiczność zgromadzoną pod zamkiem.

Zespół Legend of Kazimierz powstał w 2013 w Krakowie. Muzycy połączyli swoje doświadczenia i umiejętności, które rozwijali kształcąc się w różnych szkołach muzycznych. Dziś wykonują tzw. muzykę korzeni, która ma w sobie smak okolic Morza Śródziemnego. Znajdziemy w niej elementy muzyki żydowskiej, bałkański temperament inspirowany muzyką krajów  takich jak Serbia, Bułgaria czy Rumunia oraz cygańską energię. Dużą częścią repertuaru są kompozycje własne, również utrzymane w charakterystycznym dla zespołu stylu. Tworzona przez nich muzyka jest nierozerwalnie związana z emocjami, tradycją i skomplikowaną czasami historią co w połączeniu z wyjątkowo wysokim warsztatem umiejętności gry, przenosi słuchacza w inny wymiar. Grupa tworzy liczne własne kompozycje, czerpiąc inspiracje z tradycyjnych, znanych już melodii. Dziś mieliśmy wyjątkową możliwość posłuchać tych wysmakowanych utworów muzycznych w przepięknej scenerii ze szczecineckim zamkiem  i jeziorem w tle. Każdy kto był na tym koncercie na pewno długo go nie zapomni. Muzycy trafili do Szczecinka na zaproszenie burmistrza miasta Jerzego Hardie Douglasa, którego mieli okazję poznać podczas jednego ze swoich Krakowskich koncertów. Dziś w podziękowaniu zadedykowali mu jeden z utworów.

Ci młodzi muzycy mają na koncie współpracę z wieloma znakomitościami ze świata między innymi z Nigelem Kennedym, Hansem Zimmerem, czy Michałem Urbaniakiem. Dziś jednak to Szczecinek miał zaszczyt gościć tych wspaniałych muzyków. Dziś wieczór ich koncert poprzedził występ Tomasza Stańko.

Fragmenów tego znakomitego koncertu będzie można wysłuchać w TV Gawex. Już dziś zapraszamy.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: