Trwają Dni Czaplinka - pobór krwi, konkursy, pokazy, występy i wiele innych atrakcji

  • KW
  • 2015-07-18 13:34:42
Trwają Dni Czaplinka - pobór krwi, konkursy, pokazy, występy i wiele innych atrakcji
  • Foto: OSP Czaplinek

W sezonie letnim większość miast obchodzi swoje urodziny bądź imieniny. Nie inaczej jest w naszym regionie, gdzie w ten weekend świętuje miasto Czaplinek. Zobaczmy, co tam się dzieje i jak przebiega największa impreza tej miejscowości.

Organizatorzy Dni Czaplinka przygotowali dla mieszkańców i gości wiele atrakcji. Zaplanowano je w różnych lokalizacjach w mieście: na Rynku Miejskim, w Amfiteatrze, na Plaży Miejskiej nad jeziorem Drawsko, w sali widowiskowej Czaplineckiego Ośrodka Kultury, a także w Pałacu w Siemczynie oraz w OW Kusy Dwór. Imprezowanie rozpoczęło się już wczoraj, 17 lipca, mszą świętą. Następnie uczestnicy mogli wysłuchać orkiestry wojskowej oraz obejrzeć pokaz multimedialny, który prezentował historię kościoła templariuszy.

Najwięcej atrakcji zaplanowano na sobotę. Za nami już między innymi starty jachtów kabinowych, które odbywały się na Ośrodku Sportów Wodnych, a także otwarty turniej plażowej piłki siatkowej. Do wieczora trwają jarmarki, pokazy artystyczne, konkursy, czy stoiska z regionalnymi smakołykami. Do Czaplinka zawitał także autobus, w którym każdy może oddać krew, która jest zawsze bardzo potrzebna. Nie zawiedli również strażacy z OSP Czaplinek, którzy zaprezentowali najmłodszym wnętrze wozu strażackiego, strażackie sprzęty, a także oferowali wjazd podnośnikiem oraz przejażdżkę łodzią motorową. Atrakcją wieczoru będzie dzisiaj koncert zespołu Strachy na Lachy w czaplineckim Amfiteatrze, który rozpocznie się o godzinie 21:00. Zaraz po tym planowana jest zabawa taneczna, do której przygrywał będzie dj Hryniu. Dni Czaplinka 2015 zakończą się jutro, 19 czerwca, mini zlotem motocyklowym grup drawskich, czaplineckich oraz złocienieckich i świdwińskich.

Szczegółowy plan znajdziecie Państwo tutaj: PLAN DNI CZAPLINKA 2015

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: