Wernisaże rzeźbiarskie studentów i ich mistrzów

  • KW
  • 2015-07-17 19:07:51
Wernisaże rzeźbiarskie studentów i ich mistrzów
  • Foto: TV Gawex

Pierwszy dzień Art Pikniku byłą prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki. Właśnie w tym dniu odbyły się aż trzy wernisaże: fotograficzny Pani Iwony Aleksandrowicz oraz dwie prezentacje prac rzeźbiarskich.

W Galerii Sztuki Zamek mogliśmy dziś podziwiać prace przestrzenne - rzeźby polichromowe w wykonaniu Marka Kowalskiego i rzeźby symboliczne Grzegorza Witka. Marek Kowalski ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby. Brał udział w wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, a także jest autorem prac do scenografii filmowych i teatralnych. Aktualnie pracuje jako pedagog w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i prowadzi Pracownię Rzeźby w Drewnie.

Grzegorz WItek także studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim uzyskał w 2001 roku w pracowni rzeźby prof. Adama Myjaka. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu konkursów rzeźbiarskich. W jego dorobku znajduje się m.in. zestaw tablic pamiątkowych dla Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Teatralnej w Warszawie, statuetki dla Ministerstwa Transportu oraz projekt i realizacja trzech drzwi głównych do kościoła pw. Ojca Pio w Warszawie.

Natomiast drugi wernisaż prac rzeźbiarskich, który odbył się w piątek, to "roboczy" pokaz jeszcze niedokończonych rzeźb, stworzonych przez studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prace zaprezentowane zostały w ogrodzie SAPiKu przy ulicy Kilińskiego. Studenci przez prawie dwa tygodnie ciężko pracowali pod czujnym okiem właśnie prof. Marka Kowalskiego i dr. Grzegorza Witka. Artyści swoje rzeźby zakończą w niedzielę, 19 lipca, a następnie trafią one do szczecineckiej przestrzeni miejskiej.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: