Wystawa Twarze Szczecinka - Iwony Aleksandrowicz

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-17 18:28:37
Wystawa Twarze Szczecinka - Iwony Aleksandrowicz
  • Foto: TV Gawex

Dziś w Galerii Sztuki Zamek, o godz 17:00 odbył się wernisaż fotografki Iwony Aleksandrowicz zatytułowany Twarze Szczecinka. Projekt jest kontynuacją serii, rozpoczętej podczas zeszłorocznej, II edycji Art Pikniku i przedstawia ciekawych, pełnych pasji mieszkańców naszego miasta.

Wśród zdjęć wykonanych tradycyjną techniką, przy użyciu   dwóch aparatów wielkoformatowych: Mentor 13x18, i Graflexem znajdziemy ciekawe osobowości mieszkające w naszym mieście. Są to przede wszystkim artyści, ludzie sztuki, społecznicy, działacze. Ludzie których znamy z ich działań na rzecz innych w różnych obszarach życia społecznego. Znajdziemy tu między innymi Sylwię Brambor - z Szlachetniej Paczki, Liliannę Prokopiak - z fundacji JIM,  Marka Zaleskiego z Mazagro Art, Hannę Molendowską - trenerkę Jogi, czy  wielu innych zacnych postaci. Nie sposób wymieniać wszystkich, także serdecznie namawiamy do odwiedzenia wystawy  i osobistego spotkania z tymi pięknym zdjęciami.

 Warto nadmienić, że zanim zdjęcia zawisły w salach wystawowych zamku. Wszystkie osoby  biorące udział w projekcie odwiedziło studio Iwony Aleksandrowicz. Podczas sesji nie trzeba było się przebierać udawać kogoś innego niż się jest - mówi autorka zdjęć. Chodziło mi o to by uchwycić prawdziwego człowieka.  Na przywitanie gości Iwona Aleksandrowicz powiedziała, ze bardzo się cieszy że taki projekt może powstać właśnie w Szczecinku. W śród  bardzo licznie przybyłych gości nie zabrakło oczywiście bohaterów zdjęć.  W trakcie wernisażu zgromadzeni mogli zobaczyć także film w reż. Krzysztofa Kalisiaka, dokumentujący proces powstawanie zdjęć  i realizacji całego projektu. Przybyli goście szczelnie wypełnili salę wystawy i gratulowali autorce i uczestnikom projektu. Twarze Szczecinka będzie można oglądać do  jeszcze przez jakiś czas.

Komentarze (3)

Rasputin 2015-07-18 12:46

Podczas realizacji tego projektu powstało znacznie więcej zdjęć. Dlaczego Pani Aleksandrowicz wybrała konkretnie tylko i wyłącznie te osoby. Dlaczego innych nie wywiesiła ??

Borys 2015-07-18 15:23

Bo innym klisza pękła:P

Olaf 2015-07-18 16:48

Selekcja twórcy, albo inni źle wyszli ;)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: