6 milionów w 6 dni. Rekordowa pomoc dla Kajtka. Pomogli też mieszkańcy Szczecinka

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-07-17 10:18:32
6 milionów w 6 dni. Rekordowa pomoc dla Kajtka. Pomogli też mieszkańcy Szczecinka
  • Foto: sie pomaga

Polacy pokazali, że umieją pomagać, a ta historia poruszyła chyba wszystkich, którzy o niej usłyszeli, także wielu mieszkańców Szczecinka.

Katuś ze Śremu ma zaledwie 2,5 roku, a jego życie to jeden wielki ból. Maluszek cierpi na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jego skóra odchodzi płatami, cierpienie jest potworne. Jedyną szansą jest leczenie w Minnesocie. Na to potrzeba jednak 6 mln zł.

Taki komunikat obiegł Polskę 6 dni temu.  Akcie  wspierały  intensywnie ogólnopolskie media telewizja i gazety elektroniczne. Jednak największą rolę w zbiórce odegrały media społecznościowe. Pewnie wielu z Was otrzymało apel o pomoc dla Kajtusia na swoją stronę FB, czy Twettera i wiemy, że wiele osób pomogło. Rozmawialiśmy z kilkoma darczyńcami. Ania z Bornego Sulinowa -  straszne cierpienie,którego doświadcza to dziecko zmobilizowało mnie natychmiast, do wsparcia tej akcji, przekazałam 20 zł. Może kwota jest niewielka, ale zawsze coś. Bogumiła ze Szczecinka  - sama pomogłam i udostępniałam to wszystkim swoim znajomym na FB, a mam ich sporo, wiem, że też pomogli. Kochani pomóżmy wszyscy Kajtusiowi- apelowała Iza ze Szczecinka. Zaangażowali się tez mieszkańcy Czaplinka i Złocieńca. Ja mam dzieci w tym właśnie wieku, nie wyobrażam sobie aby tak cierpiały, pomóżmy- pisze na swoim FB Marta ze Złocieńca. Dzięki setkom tysięcy takich apeli i tysiącom wpłat udało się w rekordowym tempie uzbierać tak ogromną kwotę.  Także dzięki Wam!

To niesamowite, że w tak krótkim czasie udało się się uzbierać tak ogromną kwotę - mówią organizatorzy akcji. A to wszystko również dzięki Wam!

Komentarze (1)

Mirka 2015-07-17 16:33

Jest moc fajnie, ze ludzie tak zareagowali..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: