Powiatowy Lekarz Weterynarii skontrolował szczecineckie schronisko

  • KW
  • 2015-07-16 12:16:57
Powiatowy Lekarz Weterynarii skontrolował szczecineckie schronisko
  • Foto: Schronisko Szczecinek

Szczecineckie schronisko jest już po kontroli Powiatowego Lekarza Weterynarii. Była to kontrola sprawdzająca warunki bytowe psów podczas upałów. Takie działania przeprowadzane są we wszystkich schroniskach w Polsce, według zarządzenia Głównego Lekarza Weterynarii.

Podczas kontroli sprawdzano to, gdzie przebywają psy w czasie upałów i czy są dostatecznie przed nimi zabezpieczone, dokumentację medyczną, czy były leczone z powodu przegrzania, czy też nie oraz dokumentację zgonów - czy były i z jakich powodów. Jak wypadło nasze schronisko? U nas bez żadnych zastrzeżeń. Nie było zgonów, nie było leczenia i psy mają się dobrze. Wewnątrz budynku jest chłodno, jest też podwójna wentylacja, ściany izolowane są styropianem grubości 10 cm nie przepuszczają ciepłego powietrza - poinformowała kierownik schroniska Maria Danuta Kadela.

W boksach zewnętrznych o wielkości od 30m2 do ponad 100m2 psy mają wiaty, gdzie stoją budy. Część wiat jest dodatkowo zabezpieczona poliwęglanem nie przepuszczającym promieni słonecznych. W boksach rośną też drzewa, dodatkowo psy mają zrobione zakola z betonowych gazonów, częściowo obsadzonych kwiatami i pnączami. W boksach są też różnej wielkości baseniki. Dodatkowo w czasie upałów wszystkie boksy są zraszane. Psy z boksów kwarantannowych rotacyjnie biegają po dużym wybiegu, gdzie mają do schronienia zacienione miejsca przy torze z przeszkodami, albo w betonowych kręgach. Upały więc naszym psom nie są straszne - dodaje M.D Kadela. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: