Kierowca samochodu i kierowca motocykla stracili prawo jazdy za prędkość

  • KW
  • 2015-07-16 11:53:59
Kierowca samochodu i kierowca motocykla stracili prawo jazdy za prędkość
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 32-letniemu kierowcy opla, i o rok młodszemu kierującemu motocyklem, którzy w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość przekroczyli o ponad 50 km/h.

Wczoraj szczecineccy policjanci patrolowali krajową ''dziesiątkę''. W pewnym momencie dostrzegli jadącego z dużą prędkością opla, za którym równie szybko poruszał się motocyklista. Obaj mężczyźni najwyraźniej zapomnieli o obowiązujących od północy, 18 maja przepisach, które sankcjonują, że kiedy na obszarze zabudowanym przekroczona dopuszczalna prędkość jest większa niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.

Przeprowadzony przez mundurowych pomiar prędkości wskazał przekroczenie dozwolonej pięćdziesiątki u kierującego pojazdem dostawczym o 54 km/h a u motocyklisty o 53 km/h. I choć w pierwszym przypadku kierujący skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu, w drugim pomiarze kierujący motocyklem BMW przyznał się do popełnionego wykroczenia i przyjął cały pakiet związanych z tym konsekwencji.

Zarówno 32 jak i 31-latek na miejscu utracili uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: