W Złocieńcu poznają siłę fotowoltaiki

  • KW
  • 2015-07-16 09:37:50
W Złocieńcu poznają siłę fotowoltaiki
  • Foto: TV Gawex

Do końca października cztery budynki użyteczności publicznej w Złocieńcu wzbogacą się o panele fotowoltaiczne. Na ich montaż gmina przeznaczy prawie 1,4 miliona złotych. Aż 85 procent kosztów inwestycji pokryją fundusze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Dokumenty gwarantujące wsparcie parafowali w Złocieńcu, w środę, 15 lipca, marszałek województwa Olgierd Geblewicz i burmistrz Krzysztof Zacharzewski.

Instalacja ogniw fotowoltaicznych obejmie: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Filię Szkoły Podstawowej nr 1, Złocieniecki Ośrodek Kultury i SP nr 1, gdzie zamontowane moduły dodatkowo wytworzą energię dla kolejnych pięciu obiektów: Gimnazjum nr 1, Ochotniczej Straży Pożarnej, Hali Widowiskowo-Sportowej, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Euroboiska. Złocieniecki projekt doczekał się realizacji. Co ważne przyczynią się do tego środki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. To kolejna inwestycja z unijną pomocą na Pomorzu Zachodnim na rzecz ekologii, generująca przy okazji oszczędności dla budżetu gminy - zauważył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ekologiczna inwestycja - jak podkreślił burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski - przyczyni się do poprawy jakości i ochrony środowiska naturalnego na terenie gminy. Moc energii elektrycznej wykorzystującej energię promieniowania słonecznego to 0,121 MW. Z kolei w okresie do 2020 roku ilość wytworzonej energii elektrycznej z promieniowania słonecznego wyniesie 481,39 MWh.

Projekt, który otrzyma ponad 1,1 miliona złotych dofinansowania wpisuje się w założenia 4. Osi Priorytetowej RPO WZ na lata 2007-2013 „Infrastruktura ochrony środowiska”, Działanie 4.1. „Energia odnawialna i zarządzanie energią”.

info: www.wzp.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: