Przyjdź do Muzeum i przymierz XIX-wieczną suknię!

  • KW
  • 2015-07-14 11:46:11
Przyjdź do Muzeum i przymierz XIX-wieczną suknię!
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Muzeum Regionalnym trwa wystawa ''Przeminęło z wiatrem. Moda XIX wieku'', która prezentuje kolekcję oryginalnych, dziewiętnastowiecznych sukien, pochodzących z prywatnej kolekcji Pani Anny Moryto.

Trzy, obszerne sale szczecineckiego Muzeum pomieściły kilkadziesiąt eksponatów, a wśród nich takie, których jeszcze do tej pory nie pokazywano. Kolekcja zabytkowych ubiorów i akcesoriów modowych, pochodzących głównie z okresu XIX wieku, której twórcą jest Anna Moryto. W kolekcji zawiera się największy w Polsce prywatny zbiór XIX-wiecznych, kompletnych sukien, które są regularnie udostępniane publicznie. W stale rosnącej kolekcji, znajduje się ponad 50 zabytkowych eksponatów. Zbiór ma na celu popularyzację wiedzy o historii mody XIX wieku i umożliwienie obejrzenia “na żywo” unikalnych eksponatów. Ponadto kolekcja jest wsparciem i bazą praktycznej wiedzy odtwórcy strojów historycznych.

Podczas trwania wystawy "Przeminęło z wiatrem. Moda XIX wieku" organizatorzy przygotowali nie lada atrakcję. Chętne Panie, które chciałyby przymierzyć dziewiętnastowieczną suknię mają taką okazję! Wystarczy przyjść do Muzeum Regionalnego w Szczecinku i w trakcie trwania wystawy (do 6 września 2015 roku) ją przymierzyć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wystawie towarzyszy krótka publikacja o tym samym tytule wraz ze zdjęciami i opisem najważniejszych ubiorów, którą można nabyć w muzealnej placówce. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego szczecineckiego muzeum. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

ciekawa 2015-07-15 16:31

czy przymierzenie jest platne?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: