JiM. Spotkanie integracyjne przy ognisku

  • KW
  • 2015-07-14 11:10:47
JiM. Spotkanie integracyjne przy ognisku
  • Foto: TV Gawex

Ognisko integracyjne, jazda na kucykach, dużo śmiechu i zabawy było w poniedziałek 13 lipca na Ślusarni. Odbyło się tam kolejne wydarzenie realizowane przez Klub Rodziców Autyzm Help by Jim w ramach programu Działaj Lokalnie.

Klub Rodziców Autyzm HELP by JiM skupia rodziców i opiekunów dzieci z autyzmem oraz z innymi schorzeniami. Do Klubu mogą wstąpić również osoby z otoczenia chorego dziecka, a także te osoby, które chcą zrozumieć zachowanie dziecka z autyzmem. W Klubach Rodziców odbywają się warsztaty z udziałem psychologów, terapeutów, prawników oraz z osobami zaproszonymi przez koordynatora lokalnego. Są to także okazje do rozmów rodziców miedzy sobą, gdzie np. omawiają wcześniej zgłoszony temat spotkania lub po prostu spotykają się na kawie. 

Wczoraj odbyło się jedno z takich spotkań, było to spotkanie integracyjne rodziców dzieci autystycznych, którzy zaangażowali się w działalność Fundacji JiM i jej projektu o nazwie Autyzm Help. Jak to na takich spotkaniach bywa, była świetna atmosfera połączona z ogniskiem, poczęstunkiem i rozrywkami dla dzieci. 

Relacja z tego wydarzenia niebawem na naszej antenie, gdzie Liliana Prokopiak, koordynator Klubu Rodziców w Szczecinku opowie o działalności fundacji i o problemach, jakie stoją przed rodzicami dzieci autystycznych. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: