''Bezpieczne wakacje'' w Drężnie

  • KW
  • 2015-07-14 09:36:38
''Bezpieczne wakacje'' w Drężnie
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy policjanci rozpoczęli cykliczne spotkania z młodzieżą w Stanicy Harcerskiej w Drężnie. Spotkania w tym miejscu z funkcjonariuszami policji stały się już pewnego rodzaju tradycją. Tym razem gospodarzami spotkania była młodzież ze Szczecinka i okolic. Nie zabrakło jednak wśród miejscowych, gości z Warszawy czy Szczecina. Na I turnusie zameldowało się ponad 90 osób.

Wspólnie z pracownikiem szczecineckiego sanepidu, Izabelą Jadwiżyc, policjantki ze Szczecinka przeprowadziły prelekcję na temat bezpiecznych wakacji. Poprzez zabawę policjantki przypominały obozowiczom o zagrożeniach, jakie niosą za sobą różnego rodzaju używki. Alkohol, papierosy, narkotyki i wakacyjna beztroska często okazują się zgubnym połączeniem dla młodego człowieka. Wakacyjne spotkanie z mundurowymi to dobry czas, żeby przypomnieć młodym ludziom, że nie ma wakacji od ogólnie obowiązujących norm i zasad, a prawo można złamać również na wakacjach.

Na koniec krótki slalom w alcogoglach miał pokazać, jak trudno zapanować nad swoim ciałem będąc np. pod wpływem alkoholu. To dobry przykład by uświadomić obozowiczom, jak nieodpowiedzialnie zachowują się ludzie, którzy w stanie upojenia alkoholowego wsiadają za kierownicę samochodu lub wchodzą do wody. Choć było dużo śmiechu obserwując wyczyny biegających w alcogoglach, wszyscy uczestnicy doszli do wspólnego wniosku, że w rzeczywistości w wielu takich sytuacjach nie jest tak śmiesznie, a konsekwencje, które trzeba później ponieść, mają często gorzki smak.

info: KPP Szczecinek

''Bezpieczne wakacje'' w Drężnie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: