W szczecineckim parku królowała muzyka ludowa

  • KW
  • 2015-07-12 22:10:09
W szczecineckim parku królowała muzyka ludowa
  • Foto: TV Gawex

Niedziela, 12 lipca w Szczecinku upłynęła pod znakiem muzyki ludowej. Zespół Swojacy, działający w Sitnie zaprosił do naszego miasta zespoły folkowe z województwa zachodniopomorskiego.

Kapela Goleniowska, Jagody z Niedalina, Krosiniaki z Krosina, Barwinok z Rusinowa, Turowianki z Turowa, Jarzębiny ze Świeszyna, Jezioranki z Wierzchowa, Rutka z Goleniowa, Kumoszki z Parsęcka, Jarzębiny z Jelenia, Jantarowy Kwiat z Jamna, Dąbrowiacy z Rusinowa, Darskowiacy z Darskowa, Serenada z Czarnego i Stokrotki z Juchowa - to wszystkie zespoły, które wzięły udział w Szczecineckich Spotkaniach z Folklorem. Podczas festiwalu wystąpiła także Dominika Otlewska-Drager - śpiewająca aktorka, urodzona w Borach Tucholskich i Mustafa Erdogan multiinstrumentalny muzyk pochodzenia kurdyjskiego. Natomiast gościem specjalnym była kapela ''Alki'' ze Świnoujścia. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 14:00 i trwała do wieczora. Po wszystkich prezentacjach przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Trzecie miejsce zajął zespół Rutka z Goleniowa, z kolei drugą lokatę zdobyli Darskowiacy z Darskowa, a zwycięzcą okazał się zespół Dąbrowiacy z Rusionowa. 

Uczestnicy przeglądu nie kryli zachwytu nad całą imprezą oraz nad samym miastem Szczecinek. Natomiast organizatorzy wspólnie przyznają, że nie spodziewali się tak ogromnego zainteresowania imprezą. Jak zapowiedział wójt gminy Ryszard Jasionas, postarają się o to, aby Szczecineckie Spotkanie z Folklorem na stałe wpisało się w kalendarz szczecineckich imprez.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: