Starosta Krzysztof Lis pełnomocnikiem NowoczesnaPL w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2015-07-10 10:53:13
Starosta Krzysztof Lis pełnomocnikiem NowoczesnaPL w powiecie szczecineckim
  • Foto: nowoczesna.pl

Z dniem 9 lipca, funkcję Pełnomocnika Stowarzyszenia NowoczesnaPL w powiecie szczecineckim objął Pan Krzysztof Lis, Starosta Szczecinecki.

NowoczesnaPL to oddolna inicjatywa polityczna otwarta dla wszystkich, a szczególnie dedykowana ludziom młodym, energicznym, ale i ludziom z konkretnymi dokonaniami, chcącym wziąć odpowiedzialność za swój kraj – mówi Ryszard Petru, założyciel NowoczesnaPL. Program stowarzyszenia NowoczesnaPL zakłada między innymi: koniec finansowania partii politycznych z budżetu, wprowadzenie kadencyjności parlamentarzystów, umożliwienie głosowania przez internet, przywrócenie wolności gospodarczej, ale także dostosowanie szkolnictwa do potrzeb nowoczesnego rynku pracy, wprowadzenie idei gospodarki opartej na wiedzy, budżety partypacyjne na poziomie gmin oraz, z myślą o najbiedniejszych – zmianę systemu pomocy społecznej.

We wtorek, 7 lipca w CK Zamek odbyło się spotkanie organizacyjne z przedstawicielami ugrupowania NowoczesnaPL. Gospodarzem tego wydarzenia był Krzysztof Lis, który został także Pełnomocnikiem Stowarzyszenia NowoczesnaPL w powiecie szczecineckim. W związku z tym, pojawiły się głosy, że Starosta Lis będzie kandydował do parlamentu. Czy to prawda? Jak nam powiedział Krzysztof Lis, decyzji jeszcze nie podjął, jednak nie potwierdza i nie zaprzecza, a o swojej decyzji na pewno niebawem poinformuje. 

Komentarze (2)

omfg 2015-07-11 16:01

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ!!! NowoczesnaPO to jak sama nazwa mówi podróbka PO - chcą zebrać elektorat który jest niezadowolony z Platformy, sami widzicie kto tam wchodzi!!!

trebor? 2015-07-11 18:21

no to na co mamy się dac..?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: