Referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej prawdopodobnie nie dojdzie do skutku

  • KW
  • 2015-07-09 13:49:03
Referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej prawdopodobnie nie dojdzie do skutku
  • Foto: TV Gawex

Do 10 lipca br. Kongres Nowej Prawicy Szczecinek ma czas, aby zebrać odpowiednią liczbę podpisów pod wnioskiem o zorganizowanie referendum, w którym mieszkańcy mieliby opowiedzieć się czy są za likwidacją szczecineckiej Straży Miejskiej, czy też nie.

Radni Kongresu Nowej Prawicy po raz kolejny chcą doprowadzić do referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej. Ponownie zbiórkę podpisów prowadzą na ulicach miasta i w różnych prywatnych lokalach. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, nie spotyka się to jednak z większym zainteresowaniem mieszkańców Szczecinka. Wychodzi więc na to, że do jutra nie uda się zebrać wymaganej liczby podpisów. 

Sama Straż Miejska postanawia zachować spokój. Nie mają zamiaru martwić się referendum, dopóki nie uda się uzbierać odpowiedniej ilości podpisów. Do tego mają nadzieję, że mieszkańcy Szczecinka będą chcieli docenić ich starania, dzięki którym utrzymuje się porządek w mieście.

Przypomnijmy, że ostatnia akcja zbierania podpisów opozycję zakończyła się fiaskiem, bowiem komisja sprawdzająca poprawność podpisów uznała, że kilkaset z nich było niepoprawnych. Z tego też powodu do referendum wówczas nie doszło.

Komentarze (1)

ja 2015-07-09 20:37

ufff, mam nadzieję , że to już koniec tej szopki i Pan Bedka zajmie się czymś ciekawszym...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: