Remonty ulic i ciągów pieszych w Szczecinku

  • KW
  • 2015-07-09 11:07:44
Remonty ulic i ciągów pieszych w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku, w budżecie miasta zabezpieczane są środki na wykonanie remontów ulic i ciągów pieszych. Nie inaczej było w tym roku. Urząd Miasta ogłosił i zakończył już kilka przetargów, natomiast kolejne jeszcze przed nami.

Jesteśmy po przetargach odnośnie remontów chodników i ulic, za moment przeprowadzony zostanie kolejny przetarg. Są wytypowane do tego odpowiednie ulice, zakresy, są przygotowane także zgłoszenia w starostwie, aby można było to przeprowadzić zgodnie z procedurami - mówił Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka. W tym momencie dobiega końca remont ulicy Budowlanych (pisaliśmy o tym w artykule NOWE MIEJSCA PARKINGOWE NA UL. BUDOWLANYCH), gdzie powstaną nowe miejsca parkingowe oraz chodnik, a także przebudowa ulicy Zamkowej, która łączy park z Placem Wolności. Stosunkowo nie duży odcinek, jednak remont tutaj był bardzo potrzebny. Zarówno powierzchnia asfaltowa tego krótkiego odcinka, jak i ciąg pieszy, pozostawiały wiele do życzenia - zaznacza wiceburmistrz Rak. Dodatkowo wykonane zostało tam oświetlenie, aby poprawić bezpieczeństwo w ścisłym centrum miasta. Kolejna z ulic, która zostanie przebudowana to ulica Młyńska. Tam, zostanie położona nakładka asfaltowa oraz przebudowany układ komunikacyjny pieszy. Niebawem mieszkańcy będą mogli się poruszać w przyzwoitym standardzie - podkreślił Daniel Rak. Ulica Miła, na odcinku od ulicy Gdańskiej w głąb osiedla również zyska nowy wygląd. Położona zostanie tam nakładka asfaltowa oraz chodnik jednostronny.

Natomiast ulice Wodociągowa i Koszalińska wzbogacą się o nowe chodniki. Chodniki przylegające do ulicy Koszalińskiej, wzdłuż bloku 62 i 64 wraz z głównym przystankiem zostaną przebudowane. Na ulicy Wodociągowej, na odcinku od ulicy Lipowej w głąb osiedla  mieszkańcy upominają się o wykonanie chodnika w przyzwoitym standardzie. I tutaj też, jeszcze w tym roku, przystąpimy do budowy - poinformował Daniel Rak, wiceburmistrz Szczecinka. Nowy chodnik zyska Osiedle Generalskie, które połączone zostanie nim z bunkrem. Dzięki temu ciągowi komunikacyjnemu będzie można podejść tam chodnikiem, a nie łąkami. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: