Darzbór Szczecinek świętuje 70-te urodziny

  • KW
  • 2015-07-08 14:53:58
Darzbór Szczecinek świętuje 70-te urodziny
  • Foto: TV Gawex

70 lat dla takiej drużyny jak Darzbór Szczecinek to sporo czasu. Zwłaszcza, że bardzo dużo wydarzyło się na przestrzeni tych lat. Wielu zawodników, wychowanków, trenerów, kibice, którzy chętnie przychodzą na mecz swojej drużyny oraz mnóstwo sukcesów i porażek – to wszystko buduje taki właśnie klub.

W związku z 70-leciem istnienia Darzboru, zorganizowane zostały dzisiaj, 8 lipca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa dwa mecze towarzyskie. W pierwszym, o 11:00 zmierzyły się drużyny Chojniczanki Chojnice i Znicza Pruszków, w drugim zaś o godzinie 17:00 II drużyna Chojniczanki podejmowana będzie przez Darzbór.

Darzbór powstał w lipcu 1945 roku. Jesteśmy najstarszym klubem piłkarskim na Pomorzu, prawdopodobnie wraz z Pogonią Szczecinku, więc jest się czym chwalić. Wychowaliśmy wielu wspaniałych piłkarzy, którzy grali w reprezentacji Polski - powiedział nam Janusz Leszko z Darzboru.

Na stadionie zjawili się kibice i sympatycy piłki nożnej, którzy chcieli obejrzeć nie tylko Darzbór, ale też inne drużyny, grające w wyższych ligach. Przyszli też ze świadomością, że teraz historia Darzboru będzie kontynuowana w Miejskim Klubie Piłkarskim Szczecinek. Pisaliśmy o tym w artykule NOWY KLUB PIŁKARSKI W MIEŚCIE? DARZBÓR NA TAK!

Darzbór Szczecinek świętuje 70-te urodziny

Komentarze (3)

Oszuści 2015-07-08 22:49

Nigdy nie pogodzimy sie z nazwą "Miejskim Klubie Piłkarskim Szczecinek" Dla nas tylko będzie istniał DARZBÓR SZCZECINEK To nasz klub a nie jakiś "Miejskim Klubie Piłkarskim Szczecinek" nie róbcie posmiewiska tyle lat istnieje wszyscy dumnie reprezentujemy nasze barwy a wy co robicie zabieracie nam klub który Kochamy . ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!! ZŁODZIEJE!!!

MKP 2015-07-09 10:41

To już jest koniec, nie ma już nic.

anonim 2015-07-09 23:25

Jaki II skład Chojnic?? Grzelak, Mikołajczak, Rogalski, Kieruzel, Biernat, Kosakiewicz... Nie piszcie głupot

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: