Jak przeżyć upały - VIDEO

  • Andrzej Nadolny
  • 2015-07-07 23:41:50
Jak przeżyć upały - VIDEO
  • Foto: TV Gawex

Upały wykańczają każdego z nas. Jak sobie radzić w upalne dni, kiedy temperatura powietrza w cieniu sięga ponad 30 stopni, a na słońcu słupek rtęci wskazuje 52 stopnie?

Oczywiście, każdy ma swój wypracowany sposób na przetrwanie gorących dni i wieczorów. Przebywając w pomieszczeniach na ogół staramy się zrobić przeciągi, otwierając wszystkie okna. Gdy jednak to nie pomaga, bo nie ma wiatru, wyciągamy wentylatory lub opróżniamy sklepy z zaległych zapasów różnej maści wiatraków. A jakich to porad możemy usłyszeć we wszelkich przekazach medialnych. Najczęściej są to rady picia dużej ilości płynów i pozostawanie w cieniu. Jednak mieszkańcy północy lubią kąpiele słoneczne zwłaszcza, że dni tych w roku nie jest za dużo. W krajach arabskich radzą sobie z upałami w prosty sposób - piją gorącą herbatę, która podnosi temperaturę całego ciała i dostosowuje do otoczenia, przez co nawet się nie pocą. My natomiast wlewamy w siebie litry wód mineralnych, które posiadają duże ilości wapnia i nagminnie się pocimy. Zatem warto skorzystać ze starych, sprawdzonych sposobów innych nacji.

Na upały pijemy gorące napoje, herbatę i kawę - naprawdę sprawdza się ta metoda. Opuszczamy żaluzje w oknach, aby nie dopuścić do nagrzania pomieszczeń przez promienie słoneczne, przez co i noc nie jest męcząca. Oczywiście klimatyzacja nie powodująca katarów i przeziębień jest jak najbardziej na miejscu i oczywiście ruch powietrza wymuszony przez wentylator. A w dzień na spacerze, zawsze możemy skorzystać z wodnej kurtyny w centrum miasta, która co roku cieszy się powodzeniem nie tylko u naszych milusińskich.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: