70-lecie Klubu Darzbór Szczecinek

  • KW
  • 2015-07-07 12:44:10
70-lecie Klubu Darzbór Szczecinek
  • Foto: Klub Darzbór Szczecinek

Klub piłkarski Darzbór Szczecinek obchodzi 70-lecie swojego istnienia. W związku z tym jutro, tj. 8 lipca rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa dwa mecze.

Klub Darzbór powstał jako jeden z pierwszych klubów po zakończeniu działań wojennych na terenach Pomorza Zachodniego i na trwałe wpisał się w karty historii, nie tylko w mieście, ale również w kraju i na świecie. Zawodnicy "Darzboru" jako reprezentanci Polski zdobywali najwyższe trofea, niosąc tym samym dumę dla naszego miasta. Sekcja piłki nożnej (od 2011r. samodzielny klub) była najstarszą sekcją w Klubie. Zanim powstał LKS „Darzbór’, w 1945 roku odbyły się w mieście pierwsze rozgrywki młodzieży szkolnej i pozaszkolnej w Szkolnym Klubie Sportowym „Młodzi”. Od roku 1946 sekcja LKS „Darzbór” posiadała już trzy drużyny. Dwie seniorskie i jedną juniorską. W 1948 r. na Olimpiadzie Związków Zawodowych w Warszawie po ćwierćfinałowej wygranej z „Włókniarzem” Łódź uległa ostatecznie w półfinale „Ruchowi” Chorzów 3:2. Pierwszym trenerem był wielokrotny reprezentant Polski, bramkarz poznańskiej „Warty”, Marian Jankowiak. W latach 1949-50 drużyna seniorów zdobyła wicemistrzostwo klasy A okręgu Szczecin, a w roku 1951 powtórzyła wynik w klasie A okręgu koszalińskiego. W 1953 r. wygrywając w klasie A drużyna awansowała do ligi międzywojewódzkiej. Obecnie piłkarze klubu grają w IV lidze zachodniopomorskiej.

W środę, 8 lipca o godzinie 11:00 zmierzą się Znicz Prószków i Chojniczanka Chojnice, natomiast o godzinie 17:00 Darzbór Szczecinek i Chojniczanka Chojnice. Zapraszamy wszystkich w imieniu organizatorów na Stadion Miejski im. Kazimierza Czesława Lisa w Szczecinku. 

70-lecie Klubu Darzbór Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: