Ruszyły prace nad muralem ''Strażnik miasta''

  • KW
  • 2015-07-07 10:13:57
Ruszyły prace nad muralem ''Strażnik miasta''
  • Foto: TV Gawex

Do największego wydarzenia kulturalnego w naszym mieście, Art Pikniku, pozostało niecałe dwa tygodnie. W trakcie imprezy, która potrwa od 17 do 19 lipca, będziemy mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach, na przykład w koncercie grupy Hey, spotkaniach autorskich, czy wystawach fotograficznych i malarskich. W ramach Art Pikniku powstanie także wielki mural, który przedstawiał będzie ''Strażnika miasta''.

Prace nad wielkim muralem, który powstanie na szczycie kamienicy przy ulicy Wyszyńskiego, rozpoczęły się już w poniedziałek, 6 lipca. W niedzielny wieczór do Szczecinka zjechali członkowie grupy Dreamers w składzie Mikołaj Sętkowski (syn Tomasza Sętkowskiego), Tadeusz Kiedrzynek oraz Marek Laskowski i to właśnie oni przez dwa tygodnie malowali będą wielki mural na szczecineckiej kamienicy. Mural przedstawiający rycerza zbudowanego z setek domów jest autorstwa wybitnego artysty Tomasza Sętkowskiego

Tomasz Sętowski urodził się w 1961 roku w Częstochowie, gdzie mieszka do dziś. Pierwszy abstrakcyjny obraz stworzył w 1964 roku. Studia malarskie ukończył w częstochowskiej WSP, na wydziale plastycznym. Jak sam mówi, dały mu one tylko wiedzę na temat historii sztuki, a przede wszystkim historii malarstwa. W wywiadach podkreśla, że jest malarskim samoukiem. Dopiero po zakończeniu nauki postanowił zawodowo zająć się malarstwem. Stałe doskonalenie techniki szybko przyniosło efekty. Omijając drogę konkursów plastycznych, Tomasz Sętowski postanowił skierować swe baśniowe opowieści prosto do najlepszego z krytyków - do publiczności. Jego prace można było oglądać na całym świecie, a dzieło - mural, który powstanie nad Trzesieckiem jest trzecim w Polsce, autorstwa właśnie Tomasza Sętowskiego. 

Praca nad muralem zakończy się przed Art Piknikiem, który rozpocznie się w naszym mieście 17 lipca (piątek). Wtedy także nastąpi jego oficjalne odsłonięcie. W następnym tygodniu w Szczecinku ma pojawić się Tomasz Sętowski, który czuwał będzie nad realizacją tego projektu. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: