48 balonowych załóg w Szczecinku. Trwa VI Festiwal Balonowy

  • KW
  • 2015-07-04 11:16:22
48 balonowych załóg w Szczecinku. Trwa VI Festiwal Balonowy
  • Foto: Piotr Klentak, Art-Format

Trwa VI Festiwal Balonowy o memoriał Kurta Hummela. Wczoraj, 3 lipca w godzinach wieczornych, szczecineckie niebo przepełnione było kolorowymi balonami, które poszybowały w kierunku północno-zachodnim.

To już szósta edycja Festiwalu Balonowego, który organizowany jest w naszym mieście. Trzeba przyznać, że z roku na rok liczba załóg, które przyjeżdżają do Szczecinka, aby wzbić się balonem nad nasze piękne miasto, zwiększa się. W tym roku w festiwalu bierze udział 48 załóg między innymi z Litwy, Kolumbii, Polski, Francji czy Dani. Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczęto wczoraj na terenach szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tłumnie zebrani mieszkańcy oraz turyści mogli podziwiać pierwszą konkurencję, która nosiła nazwę "Pogoń za lisem", czyli za repliką balonu Braci Mongolfier.

Dzisiaj, 4 lipca w godzinach wieczornych czekają nas kolejne starty. O godzinie 23:00 na placu koncertowym przy ulicy Kołobrzeskiej odbędzie się niesamowite widowisko - Nocna Gala Balonowa. Impreza potrwa do niedzieli. Poniżej przedstawiamy plan VI Festiwalu Balonowego.

48 balonowych załóg w Szczecinku. Trwa VI Festiwal Balonowy

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: