Ratownik WOPR uratował 4-letniego chłopca, który doznał zapaści

  • KW
  • 2015-07-04 09:19:26
Ratownik WOPR uratował 4-letniego chłopca, który doznał zapaści
  • Foto: SZLOT

Bardzo niebezpiecznie było wczoraj, 3 lipca na Plaży Miejskiej w Szczecinku. Doszło do kilku sytuacji, w których interwencję podejmowali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nigdy nie wątpiliśmy w umiejętności naszych ratowników... Zatrudniając zabezpieczenie plaż, czy basenu powierzamy Państwa życie tym, którzy zasługują na to zaufanie. Zawsze byliśmy tego pewni! - przeczytać możemy na stronie Aqua-Tur.

Wczoraj, na Plaży Miejskiej w Szczecinku ratownik WOPR uratował życie 4-letniego chłopca, który doznał zapaści - wywołanej prawdopodobnie upałami. Chłopiec oddychał, jednak nie był przytomny. Ratownicy podjęli czynności ratownicze, dzięki którym chłopiec odzyskał przytomność i został przekazany specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego.

To nie jedyne zdarzenie, które miało miejsce wczoraj. Przypadek chłopca nie był jedynym, jaki wydarzył się wczoraj w powiecie szczecineckim. Wiemy też, że w każdym z przypadków daliście radę! Staliście na posterunku, a w decydującej chwili - bez wahania rzuciliście się, aby nieść pomoc... - czytamy dalej.

Przed nami fala upałów. Przypominamy więc, że tak ekstremalne temperatury mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zbyt długie przebywanie na słońcu może skończyć się udarem, oparzeniem lub odwodnieniem. Dbajmy o siebie i swoje zdrowie!

Komentarze (4)

gość 2015-07-05 02:13

Ciekawe kto udzielił informacji do tego artykułu? Gloria ratownikom? I ani słowa o pani która podniosła alarm . Faktem jest że to ONI ratowali to dziecko ale uratował je ta pani. Jej również należy się DZIĘKUJĘ.

nick 2015-07-05 02:53

SŁONECZNY PATROL podjął brawurową akcję po interwencji pani która przyszła na plażę, Jej wystarczyło kilka minut żeby zaniepokoić się ''śpiącym'' dzieckiem. A z tego co wiem to spało ono dość długo żeby któryś z ratowników raczył się nim zainteresować. Brawo PANI MARIOLU za wybór opiekunki dla dzieci.

NASA 2015-07-05 16:48

ale nie dokonca jest tak pięknie po 1 polecieli wszyscy ratownicy (oki ratownik gwizdnął że należy wyjśc z wody ale juz nie poczekał aż wszyscy wyjdą i chociaż jeden powinien pozostac na plaży ) po 2 ratownik jest w pracy i nie wiem dlaczego w tym czasie nie są ubrani paradują po pomostach tylko w spodenkach (sory taki mamy klimat i nie widziałem na mieście policjanta w samych majtkach bo jest ciepło ) ale mimo to szacun bo jak była ta akcja to widać było że im zależy na akcji i ratowania życia a jak przyjechała karetka i pani doktor no to inna bajka sprawiała wrażenie tak znudzonej i złej że ktos smiał ja wyciągnąc z klimatyzowanego pomieszczeni ze szok I jeszcze jedno przydałoby się w ciągu dnia opróznic kosze na śmieci bo nie jest to miły widok

UNO 2015-07-06 19:09

Dobrze by było żeby wziąć przykład z tej pani i nie wstydzić się interweniować w takich przypadkach. Wiadomo jak to bywa kilku ratowników i takie ogromne plaże.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: