Matury 2015. Sprawdziliśmy, jak wypadły nasze szkoły

  • KW
  • 2015-07-03 10:05:57
Matury 2015. Sprawdziliśmy, jak wypadły nasze szkoły
  • Foto: www.lo1.milicz.pl

Maturzyści poznali już wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność w szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki, wyniosła 76,51%, czyli nieco powyżej średniej województwa zachodniopomorskiego– 73%.

W sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 498 absolwentów, z czego 381 może już składać dokumenty na wybrane studia lub rozpocząć karierę zawodową. Mniej szczęścia miało 117 uczniów, którzy nie zdali matury, przy czym 94 ma prawo do poprawki.

Najlepiej poradzili sobie uczniowie I LO im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Do egzaminu przystąpiło tu 170 uczniów, z czego 153 osoby zdały, a 17 nie. Stanowi to 90%. Drugie miejsce przypadło dla Zespołu Szkół nr 5 - na 38 osób piszących maturę zdały 32 osoby, czyli średnia zdawalność ukształtowała się na poziomie 84,21%. Na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Na 133 piszących egzamin maturalny nie zdało 27 osób. Zdawalność w szkole tej to 79,70%. 

Kolejną szkołą, ze średnią zdawalnością 60% jest Zespół Szkół nr 2. W tej szkole do egzaminu maturalnego przystąpiło 50 uczniów, z czego 20 nie zdało. Na piątym miejscu znalazł się Zespół Szkół nr 3 ze średnią zdawalnością w szkole 58,62%. Do egzaminu przystąpiło 29 osób i 12 nie zdało. Dalej jest Zespół Szkół nr 6, gdzie maturę zdało 55,81% uczniów (43 osoby pisały, 19 osób nie zdało). 

Warto tu zaznaczyć, że duży sukces odniosło Technikum w Zespole Szkół nr 1 im. KEN. Ministerstwo Edukacji Narodowej prowadzi stały monitoring także wyników maturalnych, osiąganych przez poszczególne roczniki uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W ramach współpracy MEN oraz Instytutu Badania Edukacji możliwe było opracowanie wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej dla Technikum Zawodowego nr 1 w Szczecinku, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 1 im. KEN.  Jak wynika z opracowania - szkoła uzyskała jeden z najwyższych wyników Edukacyjnej Wartości Dodanej w regionie i została zakwalifikowana do programu „Certyfikat Wiarygodnej Szkoły”. 

Udział w programie to nie tylko dodatkowa promocja szkoły, ale także możliwość stworzenia atrakcyjnego portfolio, udział uczniów szkoły w platformie do nauki języków obcych, a także zapewnienie wsparcia w przygotowaniu do egzaminów z języków obcych i wiele innych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: