XII Henrykowskie Dni w Siemczynie

  • KW
  • 2015-07-02 08:37:11
XII Henrykowskie Dni w Siemczynie
  • Foto: TV Gawex

Pokazy życia obozowego, wystawy broni białej czy instruktaż renowacji antyków - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają w Siemczynie. W dniach 3-5 lipca, już po raz XII odbędą się „Henrykowskie Dni”, powołane na cześć założyciela wsi Heinricha, rycerza zakonu templariuszy. Impreza promuje potencjał turystyczny Pojezierza Drawskiego i Województwa Zachodniopomorskiego. W wydarzeniu planowany jest udział członka Zarządu Województwa Anny Mieczkowskiej.

Tegoroczne, już XII „Henrykowskie Dni” otworzy konferencja naukowa poświęcona historii Ziemi Drawskiej. Na „Alei Rzemieślników”, swoje prace i ekspozycje zaprezentuje ponad 30 artystów i rzemieślników. Będzie można uczestniczyć w warsztatach szlifowania szkła artystycznego, zobaczyć jak powstają wyroby z wikliny, na czym polega sztuka wycinanek, a także wziąć udział w warsztatach tańców pałacowych. Dla najmłodszych przygotowano gry pałacowe i dworskie, a także konkurs „Małej Księżniczki”. W miejscowym Pałacu będą prezentowane ekspozycje ze zbiorów Zachodniopomorskich Muzeów. Dla pasjonatów historii przygotowano również pokazy musztry, muszkietów i szermierki, a także inscenizację bitwy. Dni Henrykowskie to również szeroka oferta dla fanów muzyki, od zespołów folklorystycznych, barokowe arie operowe, a także występ Jacka Wójcickiego z Wielką Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej.

Henrykowskie Dni w Siemczynie, promują walory naturalne i położenie Pojezierza Drawskiego, a także prezentują bogate dziedzictwo całego Województwa Zachodniopomorskiego. Impreza została wsparta środkami Urzędu Marszałkowskiego.

Relacja z imprezy niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: