Jest szansa na zwiększenie ścieżek rowerowych w mieście

  • KW
  • 2015-07-01 13:31:26
Jest szansa na zwiększenie ścieżek rowerowych w mieście
  • Foto: TV Gawex

Jak zapowiada Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas pojawiła się szansa na otrzymanie pieniędzy, które pozwolą zwiększyć ilość ścieżek rowerowych w naszym mieście. Dotychczas mamy 30 kilometrów ścieżek, w tym 14 kilometrów to trasa dookoła jeziora Trzesiecko.

Z dwóch priorytetów mamy szansę na sięgnięcie po pieniądze na kolejne ścieżki rowerowe i na pewno z tej szansy skorzystamy - zapewnia Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas. W jednym z tych priorytetów, w ramach kontraktu samorządowego, trzeba udowodnić, że ścieżki, które powstaną, będą doprowadzać pracowników do ich miejsca pracy. Natomiast drugi priorytet, na który zostanie ogłoszony konkurs, nie musi być powiązania ścieżka rowerowa - przemysł. Tych ścieżek powinno powstać w ciągu kolejnych lat jeszcze około 40 kilometrów - informuje burmistrz. 

W naszym mieście ścieżek rowerowych jest w sumie 30 kilometrów, jednak oprócz czternastokilometrowej, ciągłej ścieżki rowerowej dookoła jeziora Trzesiecko reszta jest rozproszona i nie tworzy całości. To, co teraz przygotowujemy to próba spięcia tych wszystkich ścieżek, aby nie trzeba było schodzić z roweru, przeprowadzać go i dojechać do konkretnego celu - mówi Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Niebawem także ma się rozpocząć budowa ścieżki rowerowej przez Lasy Państwowe, która będzie przebiegała dookoła jeziora Wilczkowo, a następnie w stronę Janowa, do Trzesieki. Świetna trasa, która zdecydowanie urozmaici rowerzystom, których w naszym mieście coraz więcej, wycieczki - podsumował burmistrz. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: