Program grantowy mPotęga. Zagłosuj na siódemkę!

  • KW
  • 2015-06-30 10:30:58
Program grantowy mPotęga. Zagłosuj na siódemkę!
  • Foto: TV Gawex

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku wzięła udział w II edycji Konkursu Grantowego w ramach programu "mPotęga". Z 292 wniosków wybrano 33 projekty adresowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i ich rodziców, wśród nich był także projekt szczecineckiej siódemki pt. "Zabawy matematyką".

Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, mieli możliwość zgłosić się do II edycji konkursu grantowego „mPotęga” . Termin nadsyłania wniosków upłynął 11 maja 2015 r. 

Program „mPotęga” ma na celu zainspirowanie nauczycieli i pasjonatów matematyki do zerwania ze schematami, rutyną lekcji matematyki oraz rozbudzenie u dzieci i młodzieży zainteresowania tym przedmiotem. 11 maja zakończył się nabór zgłoszeń do II edycji konkursów grantowych. Druga edycja Programu „mPotęga” objęła, wzorem ubiegłego roku, województwo mazowieckie, łódzkie oraz aż 7 nowych województw: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie i lubuskie. O granty mogły ubiegać się m.in.: szkoły, uczelnie wyższe, biblioteki, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, chcące w interesujący i nieszablonowy sposób promować naukę matematyki. Granty zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz uczniów z gimnazjów, liceów i techników. Na realizację swoich pomysłów zwycięzcy konkursów otrzymali od 2 do 5 tys. złotych (w przypadku szkół podstawowych) lub od 5 do 8 tys. złotych (w przypadku gimnazjów, liceów i techników).  

Szkoła Podstawowa nr 7 otrzymała dofinansowanie na realizację swojego projektu "Zabawy matematyką". Został on wysoko oceniony i dzięki temu mamy jeszcze szansę na zdobycie nagrody publiczności. Już od 1 lipca od godz. 12.00 do 14 lipca do godz. 12.00 można głosować na stronie "mPotęga". Aby głos był ważny, należy każdorazowo zagłosować na 3 wybrane projekty - w tym na nasz. Głosować można codziennie. Liczymy na Państwa głosy! - mówi nauczycielka SP nr 7, Pani Anna Latkowska. 

Kilka słów o projekcie "Zabawy matematyką":

Kostki, piłki, gry planszowe, koło fortuny, listwy ułamkowe, karty matematyczne, klocki przestrzenne, zadania interaktywne – to nasz sposób na pobudzenie ciekawości i pokazanie uczniom i rodzicom, że matematyka nie jest trudna. Nasze warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi. Każda zwykła gra może służyć do nauki matematyki. Poza tym dzieci klas 4-6 na zajęciach pozalekcyjnych będą poznawały gry i zabawy doskonalące określone umiejętności matematyczne. Bawmy się matematyką!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: