Za nami Gryfcon 2015

  • KW
  • 2015-06-29 10:12:14
Za nami Gryfcon 2015
  • Foto: Sebastian Sokołowski

W minioną sobotę o godzinie 10:00 ruszyła III edycja szczecineckiego konwentu fantastyki Gryfcon. Impreza zorganizowana została przez Szczecinecki Klub Fantastyki działający w Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz Sebastiana Sokołowskiego, prowadzącego blog Okiem Na Horror.

Z myślą o konwencie przygotowane zostały rozmaite turnieje i konkursy. Często odnosiły się one do wieku odwiedzających konwent, tak aby każdy mógł znaleźć rozrywkę dla siebie. Były więc turnieje w takie gry jak Magic The Gathering, Talisman, Fifa 15, czy też Pędzące Żółwie albo popularną parodię gatunku fantasy, grę karcianą Munchkin. 

Podczas konwentu trwały również loterie z nagrodami. Za jedyne 2 zł można było wygrać jedną z wielu niespodzianek: zestawy kart, gry komputerowe czy czasopisma. Od godziny 14:30 w namiocie na terenie konwentu odbyły się też prelekcje dotyczące w dużej mierze horroru i tematów z tym związanych. Przybyli goście z Krakowa przedstawili mieszkańcom Szczecinka najważniejszych twórców, którzy mieli wpływ na rozwój gatunków, czy najlepsze, bądź najdziwniejsze momenty w filmach o zombie. 

Gryfcon trwał do samego wieczora. Do tego czasu przez imprezę przeszło wielu miłośników fantastyki i horrorów. Fajnie, że tyle osób się interesuje fantastyką. Ogólnie liczyłem na nieco lepszą frekwencję, ale zaczęły się wakacje i jak na ten termin jest naprawdę dobrze - powiedział Paweł Kwiecień, organizator konwentu. 

Następna edycja imprezy już za rok, a relacja z tego wydarzenia już niebawem na antenie TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: