IX Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy w Szczecinku

  • KW
  • 2015-06-28 22:12:23
IX Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 27 czerwca odbyło się kolejne w Szczecinku, Ogólnopolskie Spotkanie Zrealizowanych Dawców Szpiku i Wolontariuszy oraz tych osób, które są po przeszczepie szpiku kostnego.

Spotkanie zorganizowane zostało już po raz dziewiąty przez Fundację Przeciwko Leukemii i bez wątpienia był to wyjątkowy moment. To właśnie przy okazji tego dorocznego wydarzenia kolejne wyleczone osoby dowiadują się, kto uratował ich życie. Spotkanie biorcy z dawcą to chyba najwyższy możliwy poziom emocji. Emocje towarzyszą zarówno związanej wspólnym szpikiem parz,e jak i wszystkim obecnym. Zanim dojdzie do takiego spotkania obie strony muszą być do tego przygotowane, każda z osób dobrowolnie zgadza się na udział w takim wydarzeniu. Podczas tegorocznego spotkania w Szczecinku doszło do poznania się trzech dawców i trzech biorców. 

Pan Henryk Siegert, działacz Fundacji Przeciwko Leukemii, uhonorował i wyraził wdzięczność za pomoc w prowadzeniu fundacji między innymi Staroście Krzysztofowi Lisowi, Marii Schulz, byłej Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, a także Pawłowi Szycko, Prezesowi Pomorskiego Ośrodka Diagnostyki Medycznej. Pan Henryk nie zapomniał również o pielęgniarkach, dyrektorach szkół i osobach zaangażowanych w budowanie bazy potencjalnych dawców. 

W trakcie uroczystości na scenie pojawiła się także szczecinecka grupa ze studia wokalnego Emma, a także soliści z Łodzi. Relacja z wydarzenia niebawem w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: