Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-26 16:18:01
Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2014/2015
  • Foto: TV Gawex

Punktualnie o godzinie 12:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety odbyło się powiatowe zakończenie roku, w którym udział wzięli wszyscy dyrektorzy szczecineckich i okolicznych szkół,oraz uczniowie i rodzice.

Oficjalne zakończenie roku zgromadziło również wielu znamienitych gości m.in. na uroczystości pojawili się burmistrz miasta Szczecinek – Jerzy Hardie Douglas, poseł na Sejm RP Wiesław Suchowiejko, a także starosta szczecinecki Krzysztof Lis, którzy wspólnie gratulowali uczniom i nauczycielom rewelacyjnego pod względem wyników, roku szkolnego. Tradycyjnie podczas zakończenia roku najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni za wyniki w nauce, osiągnięcia w konkursach i na olimpiadach. W tym roku najlepszą z najlepszych okazała się Kinga Kanecka, uczennica I LO im. Księżnej Elżbiety uzyskując średnią 5,91. Jak powiedziała najważniejsze to ustalić sobie priorytety i konsekwentnie dążyć do celu.

Również według dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty, Joanny Powałki ten rok był naprawdę bardzo dobry, na szczególne uznanie zasłużyły szkoły podstawowe, które w tym roku były rewelacyjne.

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy wysokich not oraz życzymy udanego wypoczynku.

Julia Malinowska - Szkoła Podstawowa nr 4 - średnia: 6,0

Klaudia Straszewska - Szkoła Podstawowa nr 1 - średnia: 5,36

Zuzanna Telej - Szkoła Podstawowa nr 6 - średnia: 5,73

Zuzanna Nowak - Szkoła Podstawowa nr 7 - średnia:  5,55

Oliwia Szałkowska - ISG - średnia:  5,64

Małgorzata Pieńkos - Gimnazjum nr 2 - średnia: 5,67

Michał Chęciński - Gimnazjum nr 3 - średnia:  5,00

Karolina Wobolewicz - Gimnazjum nr 3 - średnia:  5,50

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów

SP nr 1 -  Amelia Burgieł 5,36

SP - nr 4 - Martyna Kuśmierczyk 5,63

SP nr  6  - Julia Świątek 5,82

SP nr 7 -  Aleksander Rogowski 5,82

ISP -  Patrycja Moszkowicz 5,2

Gimnazjum nr -  1  - Tymon Stański 5,47

Gimnazjum nr - 2 -  Meri Poghosyan 5,43

G - 3 Dominika Kępa 5,4

Najlepsi absolwenci szkół prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku

I LO - Kinga Kanecka 5,91

ZS nr 1 -  Paulina Stalka 5,05

ZS nr 2 - Szymon Byczkiewicz 5,31

ZS nr 3 - Magda Dmuchowska 5,85

ZS nr 5 - Igor Jan Mazur 4,46

ZS nr 6 Adrian Krzak 5,0

ZS  w Białym Borze -  Wiktoria Meyer 4,89

Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I LO - Alicja Domian 5,55

ZS nr 1 - Adrianna Piorun 5,5

ZS nr 2 - Aleksandra Gnyp 5,5

ZS nr 3 - Angelika Barczak 5,83

ZS nr 5 - Adrian Kewin Czutro 4,94

ZS nr 6 - Agnieszka Lipińska 5,57

ZS w Białym Borze -  Paulina Taras 5,35

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy

1. SP nr 8 - Kamil Witulski

2. G4 - Sylwester Sowa

3. G5 - Magdalena Rój

4. SZP do pracy - Łukasz Żydowicz

Najlepsi absolwenci szkół niepublicznych 

Społeczna Szkoła Podstawowa

Jakub Karwacki-Rój - 5,58

Społeczne Gimnazjum

Aleksandra Drążewska - 5,41

Społeczne Liceum

Kora Nowakowska - 5,05

Najlepsi uczniowie  szkół niepublicznych

Szkoła Podstawowa

Hanna Skrobanek - 5,75

Społeczne Gimnazjum

Wiktoria Szczęśniak - 5,6

Społeczne Liceum

Aleksander Romanowski - 5,5

Prywatne Gimnazjum

Adam Maskalaniec - 5,53

Maria Czajkowska - 5, 23

Prywatne Liceum

Agnieszka Wojtukiewicz - 5,38

Paulina Bindas 5,42

Sukcesy naukowe szczecineckiej młodzieży

Na poziomie szkół podstawowych

Aleksander Rogowski  SP 7 - finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - opiekun Małgorzata Wołoszyn

Zuzannę Nowak  SP nr 7  - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - opiekun Alina Tarkowska

Aleksander Rogowski i Hubert Dacio SP nr 7  - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - pod kierunkiem p. Gabrieli Skowrońskiej z SP nr 7

Maciej Duda i Paweł Tomczyk SP nr 1 -  laureaci Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - opiekun Maria Kozub

Julia Świątek – Brzezińska SP nr 6  - opiekun p. Teresa Jaskólska Maczańska 

Gimnazja 

Maciej Szewczyk - Gimnazjum nr 1  – finalista Wojewódzkich Konkursów Matematycznego i Fizycznego -  opiekunowie p. Beata Kaniewska i p. Leszek Pawelski Konrad Berezowski – Gimnazjum nr 1 finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego - opiekun p. Barbara Morawska i Krzysztof Kowalczyk

Alexander Majewski – Gimnazjum nr 3 -  finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego -  opiekun Anna Kępa

Tomasz Kozak – Gimnazjum nr 3 -  finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego -  opiekun p. Magdalena Mikosza

Livia Karwatzki – Prywatne Gimnazjum -  finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego - opiekun p. Joanna Kubów 

Adam Maskalaniec – laureat Woj. Konkursu Chemicznego i geograficznego -  opiekunowie p. Danuta Musiuk i p. Marek Tarabasz

Karol Czeszczewik - laureat Woj. Konkursu Chemicznego -  opiekun p. Danuta Musiuk

Paweł Pastusiak – laureat Woj. Konkursu polonistycznego opiekun p. Mariola Kowalczyk

Szkoły ponadgimnazjalne

Kinga Kanecka - I LO im. Ks. Elżbiety -  laureatka etapów centralnych: Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, Olimpiady Wiedzy o Prawie, Olimpiady Wiedzy o III RP i uczestniczka etapów centralnych Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym , Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. W związku z sukcesami nasza uczennica otrzymała statuetkę ZACHODNIOPOMORSKA SOWA i tytuł SREBRNEGO MULTIOLIMPIJCZYKA – pod opieką Pani Aliny Antoniak – Czajki

Błażej Jankowski - I LO im. Ks. Elżbiety - tytuł finalisty 41 Olimpiady historycznej w bardzo trudnej olimpiadzie rankingowej -  pod opieką pani Elżbiety Woźniak Błażej Janiczak - I LO im. Ks. Elżbiety -  finalista XIII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki oraz laureat etapu centralnego Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy ” - opiekun Pani Elżbieta Woźniak

Paweł Brusiło - I LO im. Ks. Elżbiety -  laureat etapu centralnego Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy ” - opiekun Pani Elżbieta Woźniak

Aleksandra Kucharska – I LO im. Ks. Elżbiety -  finalistka eliminacji centralnych XIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności - opiekun Pani Renata Litwin - Kizielewicz

Maksymilian Kujawa - I LO im. Ks. Elżbiety -  laureat etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach - opiekun Pani Jolanta Szacik - Jankowska Kacper Urbaniak - I LO im. Ks. Elżbiety -  nominowany do etapu centralnego XXVIII Olimpiady Filozoficznej - opiekun Pan Lesław Michalski

Aleksander Worakomski - I LO im. Ks. Elżbiety -  nominowany do etapu centralnego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego - opiekun Pani Jolanta Szacik – Jankowska

Patrzyńska Gabriela,  Nowicka Dalia, Borowik Paulina - I LO im. Ks. Elżbiety - uczestniczki etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach - opiekun Pani Jolanta Szacik – Jankowska

Katarzyna Filipek - ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV – finalistka XX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich - opiekun p. Alina Mazur

Sukcesy kulturalne i wyróżnienia

Julia Leśniewska – finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Koninie -  opiekun Krzysztof Leśniewski

Natalia Szczęśniak – laureatka Wojewódzkiego Przeglądu Solistów i zespołów Estradowych w Szczecinie - opiekun Lucyna Kosińska

Lilit Minasyan -   laureatka I miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Kołobrzeg 2014 -  opiekun  Bożena Kania

Julia Podgórska , Adrianna Sulżycka, Jakub Szwed - uczniowie ZS nr 1 w Szczecinku zostali laureatami 60 Ogólnopolskiego Konkursu recytatorskiego, poezji śpiewanej na Zamku Szczecińskim

Sukcesy sportowe

Karolina Pietrzyk - SP 6 w Szczecinku mistrzyni Polski w Fitness Gimnastycznym - opiekun Wioletta Szydlak

Oliwia Kumorowska – SP 6 w Szczecinku – wicemistrzyni Polski w Fitness Gimnastycznym - opiekun  Wioletta Szydlak

Eryk Pastuszak - uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego - mistrzostwo Polski w X letnich Igrzyskach Specjalnych w Bydgoszczy   w biegu na 100 metrów oraz wicemistrzostwo Polski w skoku w dal -  opiekun p. Paweł Czupiel

Wiktor Sankiewicz -  ZS nr 6 w Szczecinku -  halowy mistrz Polski Juniorów w biegu na 60 m przez płotki - opiekun Jan Gulczewski

Jakub Olejniczak - ZS nr 6 w Szczecinku -  VI miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w biegu na 800 metrów -  opiekun Jan Gulczewski

Jakub Pokusa - absolwent I LO im. Ks. Elżbiety w Szczecinku zdobył I miejsce w Pucharze Świata w Kickboxingu w Irlandii 2015

Magdalena Kałużna, Maria Budzyńska i Martyna Lecko -  uczennice I LO im Ks. Elżbiety zdobyły XI m w finale centralnym zawodów strzeleckich „ O srebrne muszkiety 2015” - opiekun pan Zbigniew Lankauf

Dawid Fic,  Oskar Drewnowski, Mateusz Cherbetko -  uczniowie ZS nr 5 w Szczecinku zdobyli X m w finale centralnym zawodów strzeleckich „ O srebrne muszkiety 2015” - opiekun Pani Monika Ziętek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: