Zmiany kursów autobusów MZK na wakacje

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-26 15:07:20
Zmiany kursów autobusów MZK na wakacje
  • Foto: TV Gawex

Koniec roku szkolnego oznacza także, mniejszą liczbę osób korzystających z komunikacji miejskiej. Uczniowie zamiast do szkół, wyruszą na plażę, rowery, czy do lasu. Co za tym idzie Komunikacja Miejska Szczecinek zmniejsza liczbę kursów autobusów już od 1 lipca. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy systematycznie korzystamy z tej formy transportu.

Zaznaczmy, że tych kursów będzie mniej. Zapytaliśmy więc jak Komunikacja Miejska postanowiła rozdysponować swoją flotę na ten okres. Jak powiedział nam Tomasz Merk Prezes MZK linie  9 i 14 zostaną na czas wakacji całkowicie zawieszone. Kolejne linie 3 i 6 będą ograniczane. Dla linii nr 3 kierunek z Trzesieki  zostaną zawieszone kursy z godziny  7 i 8:30, a dla kierunku z Dworca PKP kursy z  6:37 i 7:37. Dla lini nr 6 wstrzymane zostaną kursy z Ulicy Białogardzkiej  o 15:20  i  kursy z ulicy Staszica o 12.45 i 15.49. Zawieszone kursy powrócą do  rozkładu jazdy od września.

Komunikacja Miejska prawdopodobnie wzorem ubiegłego roku będzie obsługiwać miejskie imprezy plenerowe. Przewidywane są przejazdy bez biletów, ale co do szczegółów, nie są jeszcze znane.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: