Ruszył projekt "Wykraczamy poza ramy"

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-26 10:12:13
Ruszył projekt "Wykraczamy poza ramy"
  • Foto: TV Gawex

W miniony czwartek (25.06) zgodnie z zapowiedziami organizatorów ruszył projekt „Wykraczamy poza ramy”, który jest swego rodzaju kontynuacją inicjatywy „Szczecinek na niebiesko”.

Projekt ten to cykl spotkań integracyjnych oraz happeningów, który będzie trwał przez kolejne tygodnie. Celem tego całego przedsięwzięcia jest uświadamianie społeczeństwa o problemach niepełnosprawnych, a także dzieci z autyzmem, z którymi spotykają się na co dzień. Cała akcja rozpoczęła się happeningiem na ul. Moniuszki. Tam dzieci razem z rodzicami i przyjaciółmi wspólnie stworzyli mural mający przypominać ludziom, o tym, że niepełnosprawność to nie koniec świata, a jedynie początek innej drogi.

Pomimo wszelkich codziennych przeciwności rodzice się nie poddają i walczą o to aby stworzyć swoim dzieciom jak najnormalniejszy tryb życia, gdyż jak sami przyznają autyzm to nie koniec świata.

Według dyrektor szczecineckiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Doroty Patkowskiej mieszkańcy Szczecinka są wyrozumiali i nie mają problemów z akceptacją niepełnosprawności jednak to wszystko za sprawą poruszania tych kwestii na forum publicznym poprzez takie inicjatywy jak projekt „Wykraczamy poza ramy” czy „Szczecinek na niebiesko”.

Projekt powstał w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej w Polsce przez Akademię Filantropii, Fundusz Tratwa Szczecinek, a także przy współpracy z Urzędem Miasta. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: