Badmintoniści z Gwdy Wlk gotowi do wakacji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-25 16:19:43
Badmintoniści z Gwdy Wlk gotowi do wakacji
  • Foto: Andrzej Buczacki UKS Gwda Wielka

Badmintoniści z Gwdy wielkiej ciężko pracowali przez cały szkolno-sportowy sezon, zdobyli 30 złotych medali i rozsławili Gwdę Wielką w wielu miejscach Polski. Dziś zbierają pieniądze na wakacyjny obóz sportowy pod okiem mistrzów Polski, co ważne każdy każdy może pomóc!

Badminton to wymagająca dyscyplina sportu, która w naszym regionie systematycznie zyskuje  sobie coraz więcej zwolenników. Wszystko za sprawą działalności  Uczniowskiego  Klubu Sportowego Gwda Wielka, który swoją sportową  pasją zaraża nie tylko  młodzież z Gwdy, ale także z innych okolicznych miejscowości. Choć sezon sportowy nie dobiegł jeszcze końca, przed wakacjami przyszedł czas na podsumowanie swoich dotychczasowych osiągnięć.

Sukcesy sportowe małego kluby z Gwdy Wielkiej z pewnością budzą  podziw i zachwyt  u każdego kto interesuje się sportem. W tym sezonie na 10  turniejach wyjazdowych i zawodach sportowych młodzi badmintoniści zdobyli imponującą liczbę medali. Wśród 90 wywalczonych krążków znalazło się aż 30 złotych medali. A jak zapewnia Andrzej Buczacki jest to duża zasługa najmłodszych graczy

Dzięki zaangażowaniu, trenerów,  władz klubu, a także wsparciu gminy oraz sponsorów, wśród których na pewno należy wymienić RDLP  -wspólnymi siłami udało się w Gwdzie Wielkiej stworzyć kuźnię sportowych talentów. Zarażać dzieci pajsą do badmintona oraz organizować im wolny czas, a także  uczyć wytrwałości i sumienności, niezbędnej do wygrywania w sporcie.A trzeba przyznać, że zarówno starsi jak i młodsi lubią grać w ta coraz bardziej popularną dyscyplinę i wymagająca dyscyplinę sportu. Obecnie trenuje u nas 35 dzieci w dwóch grupach  wiekowych  - szkoła podstawowa te dzieci trenuje Michał Bieniek i młodzież z gimnazjum trenowanej przez Michała Szmidta- mówi Andrzej Buczacki. Po krótkiej  wakacyjnej przerwie na przełomie lipca i sierpnia  - uczniowie UKS Gwda Wielka będą trenować pod okiem byłej mistrzyni świata weteranów  i aktualeja mistrzyni polski weteranów - Doroty Grzejdy

Uczniowski Klub Sportowy Gwda Wielka  na co dzień trenuje  na Sali przy szkole podstawowej w Gwdzie Wielkie, gdzie na zajęcia przyjeżdża młodzież z całej okolicy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie dyrekcji szkoły i Pani Dyrektor Zdzisławy Balcer.

 Obecnie UKS Gwda WLK szykuje się do wakacji –   Jak mówi Andrzej Buczacki jeśli się uda zdobyć sponsorów aż pięcioro dzieci pojedzie na atrakcyjny Obóz sportowy w Solcu Kujawskim na którym będą mogły  trenować pod okiem mistrza polski. Dziś mamy zagwarantowane środki dla trójki z pięciorga uczestników obozu. Wciąż zbieramy środki na pokrycie pobytu dwójki kolejnych uczniów, którzy sami nie mogą sobie pozwolić na sfinansowanie wyjazdu. Chętnych do  wsparcia tej cennej inicjatywy  zapraszamy do kontaktu z władzami UKS Gwda WLK  pod numerem telefonu 883 951 190, lub dokonywania wpłat na konto bankowe klub 64 8935 0009 1300 4692 2000 0010, adres ul. Polana 21 78-422 Gwda Wielka Jak mówi Andrzej Buczacki - liczną się nawet drobne kwoty, wierzymy, że razem uda nam się wysłać naszych zdolnych sportowców na ten wyjątkowy obóz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: