Trwa 34. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-06-26 13:45:35
Trwa 34. Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie
  • Foto: CK 105 Festiwal Młodzi i Film

Jak co roku w Koszalinie odbył się festiwal filmowy Młodzi i Film. To już 34. edycja tego święta młodego kina. W ciągu tygodnia na festiwalu zaprezentowane zostały filmy młodego pokolenia reżyserów, scenarzystów i aktorów.

Festiwal każdego roku gromadzi wielu gości, zarówno bezpośrednio związanych ze sztuką filmową jak i po prostu miłośników kina. Goście za każdym razem podkreślają, że Młodzi i film to już jeden z najważniejszych tego typu festiwali w Polsce. Stałym punktem festiwalu jest konkurs, w którym oceniane są filmy młodych reżyserów, często dyplomantów szkół filmowych. W tych filmach grają już znani z ekranu i ze scen teatralnych aktorzy, którzy zawsze twierdzą, że lubią pracować z nowym pokoleniem filmowców.

Oprócz przeglądów i pokazów filmów prowadzone są spotkania autorskie z ludźmi związanymi z filmem. Ci opowiadają najczęściej o swoich filmach, swojej działalności na polu artystycznym czy po prostu o byciu aktorem od kuchni. Młodzi i film to festiwal trwający cały tydzień. Niemożliwym jest zobaczyć wszystko, co organizatorzy wydarzenia mogą nam zaoferować. Jednak każdy znajdzie na nim dla siebie coś, co na długo zapadnie mu w pamięć.

Na festiwalu Młodzi i Film jest mnóstwo propozycji filmowych, ciężko je zliczyć - mówi nam Paweł Strojek, dyrektor festiwalu. Każdy film, który tutaj prezentowany pokazuje, że młodzi twórcy idą w dobrym kierunku i niebawem mogą to być znane i duże nazwiska. Również aktorzy bardzo chętnie występują w takich produkcjach. Mam nadzieję, że ten festiwal, już dobrze znany na polskiej mapie, będzie kopalnią wielkich nazwisk filmowców w przyszłości.

Młodzi i Film to także miejsce spotkań gwiazd filmu, teatru czy telewizji. Zawsze chętni do rozmowy z fanami i mediami opowiadają o swojej karierze, spojrzeniu na sam festiwal czy kino. To dodatkowa atrakcja dla wszystkich odwiedzających w te dni Koszalin, bowiem nieczęsto takie okazje mają miejsce niedaleko nas.

Pełna relacja z jednego z dni festiwalu już niebawem na antenie TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: