Akcja ''Wykraczamy poza ramy'' - Szczecinek znowu w niebieskich barwach!

  • KW
  • 2015-06-25 12:54:50
Akcja ''Wykraczamy poza ramy'' - Szczecinek znowu w niebieskich barwach!
  • Foto: TV Gawex

Od jakiegoś czasu w Szczecinku głośno poruszany jest problem autyzmu oraz tego, że coraz więcej dzieci ma zdiagnozowaną tą chorobę. Według statystyk, w Polsce 1 dziecko na 100 ma zdiagnozowany autyzm.

Tegoroczna akcja „Szczecinek na niebiesko”, zakończyła się spektakularnym sukcesem. Przyłączyło się do niej wielu mieszkańców Szczecinka, firm oraz instytucji. Dlatego teraz po raz kolejny Szczecinek przywdzieje niebieskie barwy, tym razem pod hasłem projektu „Wykraczamy poza ramy”, realizowanego w ramach programu Działaj Lokalnie IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej w Polsce przez Akademię Filantropii, Fundusz Tratwa Szczecinek we współpracy z Urzędem Miasta Szczecinek. Akcja to inicjatywa dzieci, rodziców z klubu Autyzm HELP, a także Fundacji Jim. 

Tegoroczny projekt „Wykraczamy poza ramy” to zbiór wielu spotkań i happeningów, mających na celu zrzeszenie zarówno rodziców dzieci z autyzmem, jak również wszystkich zainteresowanych problematyką niepełnosprawności. W okresie wakacyjnym odbędzie się szereg spotkań dla rodziców, rodzin, mieszkańców Szczecinka, a także dzieci autystycznych. Wszystkie te działania i wydarzenia mają na celu uświadomienie ludzi, jak bardzo poważny jest to problem, że autyzm to nie koniec świata, że nie jest chorobą zakaźną oraz, że przy odpowiedniej terapii można pomóc dziecku prowadzić w miarę normalne i szczęśliwe życie.

Projekt rusza 25 czerwca happeningiem na ulicy Moniuszki, podczas którego dzieci autystyczne wspólnie z rodzicami i przyjaciółmi będą malować mural, który powstanie na ogrodzeniu byłej kotłowni na os. Kopernika. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: