Wakacje w Muzeum Regionalnym

  • KW
  • 2015-06-25 09:33:20
Wakacje w Muzeum Regionalnym
  • Foto: TV Gawex

Już jutro zakończenie roku szkolnego. Placówki z naszego miasta przygotowały dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji. Zobaczmy, co wydarzy się w Muzeum Regionalnym w Szczecinku w pierwszy, wakacyjny miesiąc.

Już 2 lipca o godzinie 17:00 Muzeum Regionalne zaprasza na otwarcie nowej, niezwykłej wystawy o nazwie "Przeminęło z wiatrem". Wystawa prezentowała będzie oryginalne XIX-wieczne suknie z prywatnej kolekcji pani Anny Moryto (Stroje z pasją). W czasie wystawy odbędzie się wykład na temat XIX-wiecznej garderoby. Niezwykłym dopełnieniem wystawy będzie możliwość przymierzenia rekonstrukcji sukni z tego okresu. Suknię można zobaczyć na niezwykłych, klimatycznych fotografiach autorstwa Iwony Aleksandrowicz.

UWAGA! Z powodów technicznych w dniu wernisażu mierzenie strojów nie będzie możliwe.

Natomiast 5 lipca o godzinie 12:00 Muzeum zaprasza dzieci wraz z rodzicami na rodzinny piknik pod patronatem księżnej Jadwigi. W programie warsztaty garncarskie, plecionkarskie i lalkarskie, a także pokaz wyplatania koszyków oraz przedstawienie teatru lalkowego i inne atrakcje.

Od 21 lipca dzieci w wieku 7-12 lat zaprasza się na zajęcia plastyczne w czasie wakacji. W tym roku zajęcia odbędą się w trochę innej formie - od połowy lipca do połowy sierpnia, ale dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i czwartek. Zaczynamy 21 lipca, o godzinie 12:00. Zajęcia trwają półtorej godziny i są bezpłatne. Ze względu na niewielką ilość miejsca liczba dzieci mogących uczestniczyć w zajęciach jest ograniczona, prosimy zapisywać się telefonicznie (94 37 409 77) lub osobiście w Muzeum.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: