Kronospan szuka studentów

  • KW
  • 2015-06-23 15:13:29
Kronospan szuka studentów
  • Foto: TV Gawex

Firma Kronospan jako lider branży przetwórstwa drzewnego poza aktywnością biznesową podejmuje wiele działań proekologicznych i prospołecznych. O akcjach sadzenia tysięcy drzew, czy promowania recyklingu słyszeliśmy już wielokrotnie. Tym razem Fundacja Kronospan przygotowała atrakcyjny projekt edukacyjny, skierowany do młodych zdolnych Polaków. Dziś, 23 czerwca usłyszeć o nim mogli między innymi uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku.

Fundacja Kronospan powstała zaledwie 4 lata temu. Misją fundacji jest przekazywanie wartości zakorzenionych w podstawowych zasadach firmy takich jak: reinwestowanie środków w społeczność lokalną oraz wspieranie lokalnego rozwoju. Jednym z projektów realizowanych przez fundację jest czteroletnie stypendium naukowe na jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie oraz zachęcanie młodych ludzi do przedsiębiorczości i rozwoju osobistego. Fundacja Kronospan angażuje się w różne formy działalności, często jest to ekologia, czy programy społeczne, jednak najważniejsza z nich to edukacja. Idea takiego właśnie wsparcia wywodzi się stąd, że dziś młodzi ludzie stają przed wielkimi wyzwaniami zawodowymi i osobistymi i muszą być świetnie przygotowani, aby im sprostać. Kronospan chce dziś zaoferować młodym ludziom w Polsce szansę na doskonałą edukację, na światowym poziomie. Jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy tutaj i że możemy spotykać się z młodzieżą. Mamy nadzieję, że nasze propozycja spotka się z wielkim zainteresowaniem - powiedziała Tina Kaindl, przedstawicielka Fundacji Kronospan. 

„Stypendium Kronospan”  pokrywa kompleksowo wszystkie koszty związane z 4-letnim okresem studiów w BABSON College w USA, w tym czesne, zakwaterowanie, wyżywienie, koszt zakupu podręcznikó, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport. Fundacja szuka młodych, ambitnych ludzi, którzy wiedzą czego chcą i którzy nie boją się o to zawalczyć. Poszukiwani są ludzie, którzy będą zdeterminowani, aby skorzystać z tej szansy, jaką jest studiowanie na najlepszej na świecie uczelni biznesowej. Pisaliśmy o tym w artykule: KRONOSPAN UFUNDUJE STYPENDIUM W USA DLA JEDNEGO STUDENTA/STUDENTKI

Dzisiaj, 23 czerwca o stypendium w USA mieli okazję posłuchać uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. O tym kogo fundacja poszukuje i dlaczego uczelnia BABSON College w USA jest tak wyjątkowa i warto na niej studiować mówiła Tina Kaindl z Fundacji Kronospan. 

Relacja z tego wydarzenia już dzisiaj, 23 czerwca w serwisie Echa Dnia. Zapraszamy!

Komentarze (5)

xyz 2015-06-23 22:06

kronospan wspiera lokalny rozwój....onkologii.

Aldona 2015-06-24 09:19

dobrze by było aby w ramach takiej współpracy ktoś od nas pojechał

ziko 2015-06-24 09:22

Tak - ale jak taka konkurencja jest - to ciężko wybić się. Ale dobrze, że szansa jest!

Anna 2015-06-24 09:54

Do xyz ludzie na nich jadą że trują, a jak coś super robią dla młodzieży to też narzekają, nie rozumiem tego. Ta akcja jest super, normalny człowiek przecież nigdy sam nie pojedzie na tak dobrą uczelnie bo go nie będzie stać. Pozdrawiam

ja 2015-06-24 12:21

Szkoda,że o swoich pracownikach nie myślą....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: