Kolejarze ''Przewozów Regionalnych'' zapowiadają strajk

  • KW
  • 2015-06-22 11:01:38
Kolejarze ''Przewozów Regionalnych'' zapowiadają strajk
  • Foto: www.gwe24.pl

Na rozpoczynające się wakacje związkowcy z PKP Przewozy Regionalne zaplanowali strajk. Jeśli dojdzie on do skutku, w pierwszy wakacyjny tydzień możemy mieć problem z połączeniami lokalnymi, a także międzywojewódzkimi.

Strajk ma się rozpocząć w nocy z 28 na 29 czerwca. Wówczas żaden z pociągów nie ruszy w trasę, a te, które będą w trasie, dojadą tylko do stacji macierzystych. Strajk ma być bezterminowy. Związkowcy chcą strajku, ponieważ uważają, że istnieje realne zagrożenie upadku spółki. Jedyną możliwością odwołania strajku będzie spełnienie postulatów, czyli podpisanie paktu gwarancji pracowniczych. 

Co na to Spółka? Na stronie internetowej przeczytać możemy oświadczenie: W związku z zapowiedzianą na 29 czerwca przez związki zawodowe akcją strajkową pozostajemy w stałym kontakcie ze stroną społeczną i robimy wszystko, by do strajku nie doszło. Jednocześnie, chcąc być przygotowanym na wszystkie scenariusze, chcielibyśmy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by nasi pasażerowie nie pozostali bez możliwości dojazdu, organizując wszędzie tam, gdzie jest to możliwe komunikację zastępczą. Będziemy też rozmawiać z innymi przewoźnikami o honorowaniu przez nich naszych biletów. Dlatego gorąco apelujemy do naszych pasażerów o cierpliwość. Niezbędne informacje na bieżąco będziemy umieszczać na naszej stronie internetowej.

Na razie więc wszystko wskazuje na to, że strajk dojdzie do skutku. Organizatorzy protestu nie wykluczają, że jeśli pierwsze dni strajku nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, akcja może rozszerzyć się o także na inne spółki kolejowe. Strajk dotknie także linie przebiegające przez nasze miasto. W związku z tym, mieszkańcy będą mieli problem z dostaniem się np. do Szczecina, Kołobrzegu, czy Koszalina. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: