Parafiada w kościele pw. NNMP

  • KW
  • 2015-06-21 23:50:48
Parafiada w kościele pw. NNMP
  • Foto: TV Gawex

W niedzielę 21 czerwca o godzinie 14:00 rozpoczęło się spotkanie parafian Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Parafiada trwała do wieczora, kiedy to nastąpiło losowanie głównych nagród.

Żeby wziąć udział w loterii trzeba było kupić tak zwaną cegiełkę, czyli przekazać 10 zł na remont wieży kościoła NNMP. Do wzięcia było wiele atrakcyjnych nagród, w tym nowa pralka. Nagrody ufundowane między innymi były przez szczecineckie urzędy, przedsiębiorstwa oraz firmę Gawex Media.

Poza loterią, na parafian i przybyłych gości, czekało wiele innych atrakcji. Na rozstawionej scenie można było usłyszeć występy wokalistek ze studia wokalnego, prowadzonego w Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz posłuchać młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Szczecinku. Ich występy odbyły się w ramach projektu Park Pachnący Muzyką. Do tego nie zabrakło posiłków i słodkich smakołyków. Bardzo popularna, wśród gości imprezy, była grochówka, kiełbasa z grilla i owocowe ciasta. Ponadto na stoiskach rozstawiony był kramik z książkami oraz ze wszystkim, co można było sobie wyobrazić. Wystarczyło kupić los z numerkiem, który wymieniało się na nagrodę.

Poza strawą i upominkami na parafiadzie rozstawiona była mała strzelnica, na której można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, z czego chętnie korzystano. Parafianie również chętnie wznosili się podnośnikiem straży pożarnej na wysokość wieży, aby zobaczyć w jakim jest ona stanie, a także obejrzeć krajobraz z wysoka. Ponadto na terenie parafiady rozstawiony był namiot, w którym dzieci mogły pomalować sobie twarz, a dorośli zmierzyć ciśnienie i zbadać poziom cukru we krwi.

Relacja z tego wydarzenia już w poniedziałek, 22 czerwca w TV GAWEX. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: