Międzynarodowy Turniej Piłkarski Miast Partnerskich w Szczecinku

  • KW
  • 2015-06-21 20:32:40
Międzynarodowy Turniej Piłkarski Miast Partnerskich w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

20 czerwca w Szczecinku odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski Miast Partnerskich. Wzięli w nim udział młodzi piłkarze z roczników 2006 i 2007.

Organizatorem tego wydarzenia był szczecinecki OSiR, a gospodarzem Akademia Piłkarska Szczecinek. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn: Akademia Piłkarska Szczecinek, Hubertus Biały Bór, Akademia Piłkarska Technik Świdwin, Football Academy Szczecin oraz goście z Niemiec, drużyna TSG Neustrelitz. Młodzi piłkarze grali mecze "każdy z każdym", które trwały dwa razy po sześć minut. Jak mówili organizatorzy, z uwagi na młody wiek zawodników, zdecydowano nie prowadzić klasyfikacji końcowej. Dlatego też liczyła się tylko dobra zabawa, a zwyciężyli po prostu wszyscy.

Młodzi piłkarze z Neustrelitz przyjechali do Szczecinka już dzień przed zawodami. Mieli oni okazję odwiedzić w piątek, 19 czerwca szczecinecki ratusz. Z zawodnikami oraz ich rodzicami spotkał się w sali obrad zastępca Burmistrza Szczecinka - Daniel Rak, któremu towarzyszyli działacze Akademii Piłkarskiej Szczecinek i pracownicy OSiR. Jest nam niezmiernie miło gościć Państwa w naszym mieście.  Cieszę się, że możemy się wam odwdzięczyć za gościnność, z jaką zawodnicy Akademii Piłkarskiej Szczecinek przyjmowani byli w ubiegłym roku w Neustrelitz - powiedział na przywitanie niemieckiej delegacji zastępca Burmistrza, Daniel Rak.

Plan wizyty niemieckich gości był bardzo napięty. Zanim rozpoczęto bowiem turniejowe zmagania, goście zdążyli już zwiedzić nasze miasto, odbyli rejs statkiem na Mysią Wyspę, oraz gościli w Sapiku i kinie Wolność, gdzie przygotowano dla nich specjalne atrakcje.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: