Spartakiada ''Burzmy ściany między nami - jesteśmy tacy sami!''

  • KW
  • 2015-06-19 14:35:10
Spartakiada ''Burzmy ściany między nami - jesteśmy tacy sami!''
  • Foto: TV Gawex

Spartakiada to sportowa impreza integracyjna, skierowana do mieszkańców Turowa, dzieci, młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych z terenu gminy Szczecinek i powiatu szczecineckiego.

Pierwsza tego typu impreza odbyła się na sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum w Turowie. Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Jego zdaniem, taka inicjatywa jest godna pochwały nie tylko dlatego, że pozwala na zaktywizowanie osób niepełnosprawnych, ale również angażuje organizacje pozarządowe do pozyskiwania wolnych środków na organizację podobnych wydarzeń z różnych źródeł. I to właśnie dzięki środkom z programu "Działaj Lokalnie" dzisiaj, w Turowie mogła odbyć się Spartakiada Integracyjna pod hasłem "Burzmy ściany między nami - jesteśmy tacy sami!".

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie "Droga" oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Turowie zaznaczają, że znaczenie sportu w procesie rehabilitacji osób niepełnosprawnych fizycznie dostrzeżono już prawie 70 lat temu. Podkreślano wówczas jego funkcję zdrowotną i leczniczą, a także integrującą środowisko niepełnosprawnych i pełnosprawnych członków społeczeństwa. Udział osób niepełnosprawnych w rekreacji fizycznej to z jednej strony forma spędzania wolnego czasu, a z drugiej funkcja terapeutyczna i szersze kontakty społeczne. 

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w dzisiejszej spartakiadzie wzięły udział w wielu konkurencjach, np. slalom z tacą i kubkiem wody na niej, a także slalom rowerem. Konkurencje pozornie wyglądały na bardzo proste jednak, jak w każdych zawodach rzędowych liczył się czas i zgranie zespołowe. Zdecydowanie niektóre konkurencje nie należały do najprostszych, niemniej jednak całe zawody to niesamowite przeżycie dla wszystkich drużyn. 

Relacja ze spartakiady już dzisiaj w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: