Kąpieliska zbadane. Woda na plaży wojskowej niezgodna z wymogami

  • KW
  • 2015-06-19 14:05:59
Kąpieliska zbadane. Woda na plaży wojskowej niezgodna z wymogami
  • Foto: TV Gawex

Już 24 czerwca rozpocznie się sezon kąpielowy nad jeziorem Trzesiecko. W związku z tym, szczecinecki sanepid przystąpił do badania wody na naszych kąpieliskach.

W miniony wtorek, 16 czerwca, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinku dokonała poboru próbek wody z Trzesiecka, w celu badania jej zdatności do letnich kąpieli przez mieszkańców i turystów. Jak powiedział nam Wiesław Kulik, kierownik Nadzoru Sanitarnego PSSE, wyniki już otrzymaliśmy i jeśli chodzi o plażę miejską oraz kąpielisko na Mysiej Wyspie nie ma zastrzeżeń, aby rozpocząć tam sezon kąpielowy. Natomiast wyniki z plaży wojskowej przy ulicy Kilińskiego nie są zgodne z wymogami. Dodał on także, że dzisiaj, 19 czerwca woda została raz jeszcze pobrana z plaży wojskowej i poddana ponownemu badaniu. Wynik tego badania otrzymamy w najbliższy poniedziałek - poinformował nas Wiesław Kulik. 

Przypomnijmy, do dyspozycji mieszkańców i turystów miasto oddało trzy plaże: plażę miejską przy ulicy Mickiewicza, plażę wojskową przy ulicy Kilińskiego oraz kąpielisko na Mysiej Wyspie.  

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: