Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki

  • KW
  • 2015-06-19 11:10:30
Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył rok akademicki
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj, o godzinie 16:30 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinku przyszedł na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie. Było to podsumowanie pracy za miniony rok.

Na spotkanie do CK Zamek przybyli niemal wszyscy słuchacze, a także zaproszeni goście: Poseł Wiesław Suchowiejko, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. To piękne, że przez tyle lat jest nas więcej i więcej - powiedział Wiesław Suchowiejko. Poza podsumowaniem i przemowami, wręczono także pamiątkowe dyplomy za udział w wykładach w trakcie trwania roku akademickiego. Wczoraj, aż 148 certyfikatów powędrowało do słuchaczy UTW. W programie zaplanowano także część artystyczną. Klub Poetycki "Opal" recytował wiersze, za co został nagrodzony gromkimi brawami, natomiast muzyk, Bartek Wołyniec, zagrał swoje, i nie tylko, piosenki. 

Jak powiedziała nam Pani Maria Łangowska, prezes UTW, wykłady na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbywają się cyklicznie w każdy czwartek o 16:30. Zapraszamy na nie wykładowców z uczelni wyższych i ze Szczecinka. Te osoby bardzo chętnie nas odwiedzają i dzielą się wiedzą - powiedziała nam Maria Łangowska. Dodatkowo, słuchacze biorą udział w zajęciach fakultatywnych, takich jak nauka języków obcych, gimnastyka, nauka pływania, taniec, czy zajęcia informatyczne. Wszystko to pozwala słuchaczom, odnalezienie się w tym, co ich interesuje - dodaje M. Łangowska. 

Relacja z zakończenia roku akademickiego już dzisiaj, 19 czerwca w serwisie informacyjnym "Echa Dnia". 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: