Organizacyjnie VI Festiwal Balonowy gotowy!

  • KW
  • 2015-06-19 08:26:48
Organizacyjnie VI Festiwal Balonowy gotowy!
  • Foto: TV Gawex

Za dokładnie dwa tygodnie, 3 lipca rozpocznie się szósty Festiwal Balonowy w Szczecinku. Już teraz organizatorzy informują, że ze strony organizacyjnej wszystko gotowe, a ilość balonów w tegorocznej edycji będzie rekordowa.

Festiwal Balonowy trwał będzie w niach 3-5 lipca 2015 roku. Wyznaczone są już miejsca startów - tereny OSiR oraz miejsce pokazu nocnego - Plac Koncertowy. Dokładnie została sprecyzowana agenda, miejsca spotkań, oficjalnych briefingów, noclegów i posiłków dla wszystkich załóg balonowych. Wyznaczyliśmy też teren, gdzie balony napełnione będą gazem po każdym locie. To wszystko wymagało od organizatorów ogromnego wysiłku, nakładu pracy - podaje Klub Balonowy Zefir na swoim facebookowym profilu. Zaznaczają oni także, że wielu mieszkańców Szczecinka również zaangażowało się w pomoc pośrednią. Spotykamy się z mnóstwem ciepłych słów. Balony nad miastem wywołują wyłącznie pozytywne emocje, za co bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom Szczecinka - mówią. 

Załogi balonowe, które przyjadą kolejny raz do Szczecinka, podkreślają, że tak wspaniałą publiczność można spotkać tylko w Szczecinku. Spadochroniarze, którzy po wylądowaniu w przypadkowych miejscach, zapraszani są na kawę, często bezinteresownie podwożeni do Szczecinka i zawsze chętnie do nas wracają, czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie kolejnej edycji Festiwalu. Pragniemy, aby te wysiłki były również nagrodzone, i oprócz losowania na Facebooku, którego finał już za 2 dni, przeznaczyliśmy kilka miejsc w koszach dla publiczności, która przyjdzie na start. Szczegóły tej loterii podamy wkrótce - czytamy na facebooku. 

Tegoroczna edycja to bez wątpienia największy festiwal balonowy w Polsce. Wśród 50. balonów startujących jednocześnie, zobaczymy balony w kształcie lokomotywy, butelki i kufla piwa, wieloryba oraz replikę balonu braci Montgofier.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: