Dzień Rodzica w Szczecinku-Video

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-06-17 22:23:11
Dzień Rodzica w Szczecinku-Video
  • Foto: TV Gawex

W środę 17 czerwca miała miejsce nietypowa impreza. Chodzi o Dzień Rodzica, który został po raz pierwszy zorganizowany w Szczecinku przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet i Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom.

Dzieciaki od godziny 17:00 występowały na scenie. Dla swoich rodziców przygotowały jedną z najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, czyli "Calineczkę". To opowieść tak naprawdę bliska tematyce dzieci i rodziców, dlatego się na nią zdecydowaliśmy - powiedziała nam Ewa Czech, prezes Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. 

Po "Calineczce" przyszedł czas na taniec. Najpierw dzieci zaprezentowały Belgijkę, popularny ostatnio rodzaj tańca. Po tym zaprosiły swoich rodziców do Belgijki. Następnie dzieci zatańczyły Czekoladę, równie popularny wśród dzieci i młodzieży taniec, i tak samo zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Robimy to przede wszystkim po to, by dzieci były aktywne - mówi Anna Wachowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Sportowego Pomagamy Dzieciom. Chodzi o to, żeby nie siedziały cały dzień przed komputerem i zachęcamy w ten sposób rodziców, by spędzali czas z dziećmi właśnie w taki sposób.

Więcej o Dniu Rodzica już niebawem w TV Gawex. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: