Piknik Recyklingu w KENie z Kronospanem

  • KW
  • 2015-06-17 12:22:37
Piknik Recyklingu w KENie z Kronospanem
  • Foto: TV Gawex

Pokaz mody z materiałów recyklingowych, zdrowa kuchnia i tworzenie konstrukcji z drewna poużytkowego - to wszystko zaprezentuje Kronospan wraz z uczniami ZS nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej na I Szczecineckim Pikniku Recyklingu. Celem pikniku jest edukacja ekologiczna młodzieży.

Piknik odbył się dzisiaj, 17 czerwca o godz. 10:00 na boisku Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. W programie dzisiejszej imprezy przewidziano także prezentację: „Recykling drewna poużytkowego”. Uczniowie wraz z nauczycielami pokazali, jak przygotowywać zdrowe potrawy, zaś młodzi projektanci z ZS nr 1 zaprezentowali wykonane przez siebie stroje z materiałów z odzysku. Trzeba przyznać, że stroje były świetne, oryginalne i starannie dopracowane. Pomysłowość, jaką wykazali się uczniowie naprawdę zaskoczyła wszystkich. W czasie całego pikniku trwał konkurs „Nie wyrzucaj! Przetwarzaj!”. Osiem trzyosobowych zespołów budowało konstrukcje z drewna poużytkowego. Ekipy wykazały się kreatywnością i sprytem, i tak powstały meble ogrodowe, łóżeczko dla dziecka, a także... konfesjonał. Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody ufundowane przez firmę Kronospan.

Chcemy przekonać młodych ludzi, żeby nie wyrzucać tych rzeczy, które wydaje się, że trzeba wyrzucić, na przykład drewno poużytkowe. Kronospan od 10 lat produkuje z drewna poużytkowego płyty wiórowe. One są jakościowo dobre, tak samo, jak płyty z drewna z lasu - mówiła Beata Rafało, rzecznik prasowa Kronospan. 

Obszerna relacja z pikniku już jutro, 18 czerwca w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: