Straż Miejska na festynach i egzaminie na kartę rowerową

  • KW
  • 2015-06-17 08:27:48
Straż Miejska na festynach i egzaminie na kartę rowerową
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W miniony weekend szczecineccy strażnicy miejscy mieli okazję gościć na kilku wydarzeniach organizowanych w naszym mieście. Wszystko po to, aby ostrzegać i edukować zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

W minioną sobotę, Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa obchodziła swoje 55 urodziny. Z tej okazji Straż Miejska miała przyjemność gościć na Osiedlu Zachód, gdzie podczas odbywającego się tam festynu przeprowadziła wiele atrakcyjnych konkursów dla mieszkańców z zakresu bezpieczeństwa. Ci najmłodsi byli zafascynowani konkurencjami z wykorzystaniem alkogogli, jak również radiowozem oraz dużym Misiem Strażnikiem. Był również kącik, w którym milusińscy mogli pokolorować rysunki, oczywiście o bezpieczeństwie podczas wakacji. Każdy uczestnik otrzymał upominki, które cieszyły najbardziej.

Dzień później, Fundacja Inicjatywa Społeczna FIS oraz Starostwo Powiatowe zorganizowali festyn BOTANIKA SMAKÓW, na który Straż Miejska również została zaproszona. W mile spędzonej atmosferze, mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w zorganizowanych niespodziankach z zakresu bezpieczeństwa. I tu również każdy uczestnik został nagrodzony. Podobnie jak na Osiedlu Zachód w grach i zabawach towarzyszył Miś Strażnik, który był dużą atrakcją, szczególnie dla najmłodszych.

W poniedziałek, 15 czerwca Straż Miejska uczestniczyła w egzaminie na kartę rowerową w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Krakowskiej w Szczecinku. Przystąpiła do niego dość liczna grupa uczniów. Najpierw dzieci musiały zdać część teoretyczną, by następnie przystąpić do części praktycznej.

Natomiast wczoraj, 16 czerwca w Komendzie Straży Miejskiej gościły przedszkolaki z Krasnoludka. Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej dzieci czynnie uczestniczyły w pogadance na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Przedszkolaki obejrzały również edukacyjne bajki o zachowaniach w sytuacjach zagrożeń w okresie letnim. Zobaczyły komendę, radiowóz oraz sprzęt jakim straż dysponuje.

Mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska przed wakacjami prowadzi w szkołach i przedszkolach apele dla dzieci i młodzieży oraz mówi o zasadach bezpieczeństwa. Jak nam powiedziała, każdy musi musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia. Nic nie zstąpi rozsądku, odpowiedzialności i ostrożności.

Komentarze (1)

Ela 2015-06-17 10:31

super działania!!!!!oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: