Gawex Media laureatem Medalu Europejskiego!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-16 11:12:48
Gawex Media laureatem Medalu Europejskiego!
  • Foto: TV Gawex

W Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Medali Europejskich. Głównym organizatorem wydarzenia był Bisness Center Club. Jednym z wyróżnionych podczas tej uroczystości była firma Gawex Media.

W XXVI edycji Medalu Europejskiego przyznano 177 wyróżnień dla polskich wyrobów i usług. Medalem Europejskim wyróżniane są wyroby i usługi, które odpowiadają standardom europejskim. Nominowane usługi lub wyroby muszą spełniać wymagane prawem normy oraz posiadać odpowiednie licencje i patenty. Istotna przy ocenie jest także dynamika firmy oraz zdobyte nagrody i posiadane certyfikaty.

Firma Gawex Media została wyróżniona Medalem Europejskim za swoją usługę ZIELONY INTERNET. Jak powiedział nam Paweł Dołębski v-ce prezes Gawex Media, cieszymy się, że świadczone przez nas usługi po raz kolejny zostały dostrzeżone i to nie tylko w regionie, w którym działamy, ale w skali ogólnopolskiej i europejskiej. Medal Europejski jest potwierdzeniem, że oferowane przez nas usługi mają najwyższy, europejski standard. Jest to dla nas ważna informacja i ogromne wyróżnienie.

Przypomnijmy, Zielony Internet oferowany przez Gawex Media to najnowocześniejsza technologia światłowodowa dostępna dla abonenta końcowego, wdrożona w taki sposób, aby zminimalizować zużycie prądu w całym systemie zwanym Zielonym Internetem. Usługa występuje pod handlowż nazwa Zielony Internet. Firma Gawex traktuje to jako projekt całego sytemu, który można optymalizować na całej drodze świadczenia usługi, począwszy od serwerów brzegowych operatora, poprzez sieć szkieletową, dostępową na urządzeniach abonenckich kończąc. Zyski energetyczne towarzyszą niespotykanej stabilności i bezawaryjności usługi, przy zachowaniu najwyższych światowych standardów, w tym przede wszystkim prędkości łącza.

Zielony internet jest dostępny obecnie dla mieszkańców Koszalina i Kołobrzegu. Usługa ta będzie stopniowo rozwijana na całym terenie działalności sieci Gawex Media. Od lipca br. będzie dostępna również w Szczecinku. Jak powiedział nam prezes Zbigniew Gawroński Medal Europejski dla naszej firmy to znak, że również w Polsce, w mniejszych miejscowościach można tworzyć produkty na miarę najwyższych europejskich standardów. Jak podkreśla prezes Gawroński wystarczy determinacja, umiejętne wykorzystanie zasobów  i odwaga w działaniu. Osobiście bardzo cieszę się, że zostaliśmy dostrzeżeni na tak konkurencyjnym rynku i jednocześnie gratuluję naszej załodze, która wypracowała ten sukces.

Organizatorem tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod nazwą Medal Europejski jest Business Centre Club, przy Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnianie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski, pobudzenie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, pobudzenie zainteresowania wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej wśród polskich przedsiębiorców oraz zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej Laureatami Medalu Europejskiego.

Gratulacje wszystkim laureatom złożył Marek Goliszewski, prezes BCC. Przypomniał słowa Einsteina, że świat ustępuje z drogi tym, którzy wiedzą dokąd idą. Dziś w takim gronie jesteśmy – podkreślił. W gronie tych, którzy chcą być Polakami i Europejczykami. Przypomniał też słowa Andrzeja Wajdy, który powiedział, że przedsiębiorczy Polacy to tacy, którzy chcą. Chcą ciężko pracować, zwyciężać na rynkach europejskich, świecą przykładem dla innych. Używając sportowego porównania, odważyli się grać w ataku, bo w obronie nie strzela się bramek. George Friedman w książce "W następnych 100 latach" prognozuje, że Polska będzie jednym z 5 największych gospodarek świata obok Francji. Gwarancją tego są postawy, które reprezentujecie - zaznaczył.

Laureatom gratulowali też Grażyna Majcher-Magdziak, przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej, Maciej Grelowski, przewodniczący Rady Głównej BCC i gen.Leon Komornicki, członek Rady Organizatorów BCC. Podczas uroczystości przyznano również Honorowe Medale Europejskie oraz Ostre Pióra najlepszym dziennikarzom ekonomicznym  i biznesowym.

Oprócz licznie przybyłych do Teatru Narodowego w Warszawie laureatów pojawiło się wielu znamienitych gości między innymi: przedstawiciele UE, kanclerze lóż regionalnych BCC, dyrektorzy i sekretarze lóż, osoby towarzyszące laureatom, dziennikarze mediów ogólnopolskich i regionalnych.

Komentarze (1)

Elżbieta 2015-06-16 16:22

Wow! Gratulacje dla Gawex to chyba spore osiągnięcie dla firmy ze Szczecinka.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: